Tu za darmo policja sprawdzi ustawienie świateł w Twoim samochodzie. Lista adresów

i

Autor: Wydział ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji Kampania "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo"

Kampania "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo"

Tu za darmo policja sprawdzi ustawienie świateł w Twoim samochodzie. Lista adresów

2022-12-02 12:29

W sobotę, 3 grudnia, na wybranych stacjach kontroli pojazdów będzie można bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoim samochodzie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji zapraszają wszystkich chętnych. W poniższym artykule znajdziesz listę adresów stacji diagnostycznych w Warszawie, objętych kampanią.

Twoje światła - nasze bezpieczeństwo

Szczególnie w okresie jesienno - zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne i prawidłowo ustawione światła nabierają szczególnego znaczenia. Pozwalają one kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze, czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. 

Prawidłowe korzystanie ze świateł w samochodzie

Światła w pojeździe pełnią bardzo ważną funkcję w czasie jazdy, dlatego na drodze należy prawidłowo z nich korzystać. - Powinniśmy pilnować ich prawidłowego ustawienia po wymianie żarówki, ale i na co dzień dbać o ich czystość - zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym, gdy tak szybko się brudzą - podkreślają policjanci ze stołecznej drogówki, którzy zwracają też uwagę, że kierowcy często korzystają ze świateł w sposób nieprawidłowy. - Na przykład gdy warunki pogodowe tego nie wymagają. Oślepianie innych kierujących może być spowodowane złym ustawieniem świateł, ale także nadużywaniem świateł drogowych, tak zwanych „długich” - komentują policjanci. 

Ogólnopolska akcja sprawdzania świateł w samochodach 

W związku z ogólnopolską akcją policji, w sobotę, 3 grudnia, będzie można za darmo sprawdzić światła w swoim samochodzie. W poniższej galerii znajdziesz wykaz warszawskich stacji diagnostycznych, biorących udział w kampanii „Twoje światła - nasze bezpieczeństwo”. Pod każdym ze zdjęć znajduje się adres. 

Sonda
Czy lubisz zimę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany