Stołeczne Orły w akcji. 26-letni paser w rękach policji

i

Autor: Policja Stołeczne "Orły" w akcji. 26-letni paser w rękach policji

Ukradł jeepa w Hamburgu, wpadł pod Warszawą. 26-letni paser w rękach policji

2022-06-27 8:19

Ukradł drogi samochód w Hamburgu, a wpadł pod Warszawą. Stołeczna komórka do zwalczania przestępczości samochodowej „Orzeł” zaliczyła udaną akcję, zatrzymując na drodze 26-letnia paser,a który działał w zorganizowanej grupie specjalizującej się w kradzieżach niemieckich samochodów. Łupem zatrzymanego pasera padł jeep Grand Cherokee. Okazuje się, że na koncie miał jeszcze dwa inne przestępstwa.

Jechał kradzionym autem

Zatrzymanie miało miejsce pod koniec czerwca. Policjantom z grupy „Orzeł” udało się ustalić, że skradziony pod Hamburgiem samochód jest na terenie garnizonu warszawskiego i ma zostać przetransportowany poza jego obręb. Na drogę S8, S2 i A2 w kierunku Łodzi natychmiast ruszyły patrole. Na trasie ustawiono policyjne blokady.

Przeczytaj również: Paser wpadł na gorącym uczynku. Miał w domu arsenał, a narkotyki były dosłownie wszędzie

Stołeczni policjanci tak opisali akcję: - Policjanci na wysokości Łowicza zauważyli wspomniany pojazd, który następnie skręcił na autostradę A1 w kierunku Katowic, i dalej w drogę S8 w kierunku Wrocławia. Po dokładnym sprawdzeniu potwierdzono, że zatrzymany pojazd został pod koniec maja skradziony w Niemczech. Jeep został zabezpieczony na parkingu depozytowym – przekazała Edyta Adamus ze stołecznej policji.

Młody paser w rękach policji

Okazało się, że 26-latek ma na koncie jeszcze dwa inne przestępstwa. - Policjanci w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że zatrzymany 26-letni kierowca jeepa wchodzi w skład grupy specjalizującej się kradzieżą jeepów na terenie Niemiec. Pojazdy te były przeprowadzane do Polski, a następnie demontowane na części na terenie dziupli m.in. w powiecie mińskim - przekazała Edyta Adamus.

W dziupli zabezpieczono dwa inne pojazdy tej samej marki rozebrane na części. Teraz paser odpowie za za paserstwo trzech pojazdów, z czego dwa pojazdy stanowiły mienie znacznej wartości. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Tymczasowo trafił do aresztu na 3 miesiące.

Sonda
Czy widząc złodzieja, zareagowałbyś i próbował go zatrzymać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają