Wakacyjny koszmar pod Warszawą. 47-latek utopił się na terenie Parku Mazowsze

i

Autor: Wojciech Artyniew/SUPER EXPRESS Wakacyjny koszmar pod Warszawą. 47-latek utopił się na terenie Parku Mazowsze

Wakacyjny koszmar pod Warszawą. 47-latek utopił się na terenie Parku Mazowsze

2022-06-26 17:11

Kolejna wstrząsająca tragedia nad wodą w te wakacje. W sobotę, 25 czerwca, 47-latek wszedł do wody na terenie Parku Mazowsze w Pruszkowie i już z niej nie wyszedł. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, które wyciągnęły na brzeg nieszczęśnika. Niestety, mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Mężczyzna utonął w Pruszkowie

Pierwszy weekend wakacji przyniósł kolejna łamiąca serce tragedię. W sobotę, 25 czerwca, kilkanaście minut po godz. 21 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który wszedł do wody w Parku Mazowsze w Pruszkowie i już nie wypłynął na ląd. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania nieszczęśnika. Strażacy namierzyli nieprzytomnego 47-latka i wyciągnęli go na brzeg. Rozpoczęła się zacięta walka o jego życie.

Niestety, reanimacja mężczyzny nie powiodła się. - Nie udało się mu przywrócić funkcji życiowych - przekazała Małgorzata Wersocka z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Zobacz też: Tragiczny finał poszukiwań dwóch nastolatków w Wiśle. Odnaleziono ich ciała

Na miejscu funkcjonariusze prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora. Będą wyjaśniali szczegółowe przyczyny i okoliczności tragicznej śmierci 47-latka.

Plaga utonięć w czerwcu

Czerwiec jest miesiącem niezwykle tragicznym jeśli chodzi o liczbę utonięć. Nie tak dawno pisaliśmy o śmierci dwóch nastolatków, którzy stracili życie, pływając w zdradliwych nurtach Wisły. Ich ciała odnaleziono w rejonie portu w Górze Kalwarii.

Nie przegap: Łosie hasały beztrosko po siedzibie MZA w Warszawie. Wszystko się nagrało [WIDEO]

Według policyjnych statystyk, niedziela, 19 czerwca, była najczarniejszym dniem. Utonęło wówczas aż 9 osób! Co więcej, od początku miesiąca do piątku, 25 czerwca, życie w wodzie straciło już 58 osób. A to dopiero początek wakacji...

Zaginęło dwóch nastolatków. Trwają poszukiwania!
Sonda
Umiesz pływać?
Listen to "Wakacje dopiero się zaczęły, a już jest tragiczne. Coraz więcej utonięć." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE