Wypożyczalnia Veturilo

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich

Kuriozalna sytaucja

Ukradł warszawski rower miejski, bo się spieszył. Kuriozalne zatrzymanie 21-latka na Mokotowie

2022-09-10 14:52

Policjanci z Mokotowa zatrzymali rowerzystę, który na ich oczach przejechał przez przejście dla pieszych w niedozwolonym miejscu. Szybko okazało się, że wykroczenie, to najmniejsze z jego zmartwień. Rower był kradziony, a 21-latek pijany. Tłumaczył, że ukradł pojazd, bo spóźnił się na autobus i nie miał jak wrócić do domu.

Warszawa. Pijany 21-latek na kradzionym rowerze miejskim

Niecodzienna interwencja miała miejsce kilka minut przed północą. Policjanci patrolujący ul. Joliot Curie zauważyli rowerzystę, który przejechał przez przejście dla pieszych. W związku z popełnionym wykroczeniem postanowili go wylegitymować oraz sprawdzić, czy rower nie jest kradziony.

Przeczytaj również: Na Woli schowasz swój rower pod ziemią. Jedyny taki parking w Polsce już otwarty

W czasie kontroli od 21-latka poczuli woń alkoholu. - Badanie alkotestem wykazało wartości poniżej pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie miał telefonu komórkowego, a tym samym aplikacji, za której pośrednictwem pobiera się rower zintegrowany z systemem ze stacji dokującej. Powiedział, że rower wziął z ulicy Chełmskiej bo nie był przypięty do słupka dokującego – opowiada o zajściu podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej policji.

21-latek tłumaczył, że nie miał jak wrócić do domu, bo uciekł mu autobus. Skradziony rower należał do systemu rowerów miejskich. Szybko okazało się, że od 5 sierpnia jednoślad figurował jako skradziony.

Rower zabezpieczony, 21-latek w areszcie

Rower trafił do zabezpieczenia, a rowerzysta do aresztu. Po wytrzeźwieni usłyszał zarzuty kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, za co grozi grzywna w wysokości 5000 zł. Za kradzież może pójść siedzieć na 5 lat.

Sonda
Jak zabezpieczasz rower przed kradzieżą?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany