Jak ominąć tunel Południowej Obwodnicy Warszawy?

i

Autor: Artur Hojny Jak ominąć tunel Południowej Obwodnicy Warszawy?

Urzędniczy głuchy telefon, czyli kto ma wytyczyć objazd tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy?

2021-01-04 18:53

Jak się okazuje urzędnicza zabawa w głuchy telefon trwa w najlepsze! W grudniu informowaliśmy o tym, że kierowcy błądzą po ulicach Ursynowa i Wilanowa po otwarciu Południowej Obwodnicy Warszawy. Wszystko przez brak oznakowania o objazdach tunelu, który wciąż jest w budowie. Mimo naszych interwencji, żadna ze stron nie chce odpuścić.

Tuż przed świętami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła 15-kilometrowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy. Uradowani nową, piękną trasą kierowcy mkną nią i nowym mostem Południowym. Jednym słowem… bajka!

Jak ominąć tunel Południowej Obwodnicy Warszawy? Urzędnicy: „To nie nasza sprawa”

Nagle jednak na Wilanowie jezdnia się zwęża i cały ruch zostaje skierowany w ulicę Przyczółkową. Wszystko przez nieskończony tunel pod Ursynowem, który miał połączyć trasę z ekspresówką na wysokości ul. Puławskiej. Tu jednak kierowcy wpadają w zakłopotanie, zdezorientowanie, żeby nie powiedzieć - osłupienie. Nie ma żadnych znaków, które kierują kierowców z powrotem na trasę w kierunku Poznania. Wjeżdżamy w zakorkowane miasto i generalnie „rób co chcesz”. Możemy zdać się na nawigację lub swój własny instynkt. Taka sama sytuacja jest oczywiście po drugiej stronie tunelu. Tam po zjeździe z tzw. „zawrotki” również zostajemy pozostawieni sami sobie. 

Brak objazdów przed tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Ekspert MASAKRUJE drogowców!

O tą kuriozalną sytuację zapytaliśmy w grudniu urzędników. Przedstawiciele miasta wskazali wtedy winowajcę… GDDKiA jest według stołecznego ratusza odpowiedzialna za odpowiednie oznakowanie objazdów. Potwierdził to też wtedy Zarząd Dróg Miejskich. Generalna dyrekcja jednak odbiła piłeczkę, wskazując miejskich drogowców jako odpowiedni organ do powieszenia kilku tablic informacyjnych. 

Południowa Obwodnica Warszawy jak trasa MARZEŃ. Zobacz niezwykłe zdjęcia i FILM z przejazdu!

Zdenerwowani kierowcy czekali na otwarcie POW. Nie zgadniesz kto zawinił [WIDEO, GALERIA]

Podczas gdy urzędnicy przerzucają się odpowiedzialnością, kierowcy wciąż błądzą po Warszawie. Tras jest wiele. Często można przez przypadek wjechać w wąskie, wręcz osiedlowe uliczki. Ten absurd nadal jednak nie obchodzi urzędników. - Nasze stanowisko się nie zmieniło. Wytyczenie objazdu i poprowadzenie kierowców z powrotem na trasę leży w gestii GDDKiA - stwierdziła w poniedziałek rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Kard. Nycz będzie modlił się na pustym pl. Zamkowym! Trzej Królowie mimo pandemii

Niestety po drugiej stronie usłyszeliśmy wtedy podobnie… - Ingerowanie w organizację ruchu musi zatwierdzić miasto, które od początku nie zgadza się na puszczenie samochodów ulicami Ursynowa i Wilanowa - powiedziała stanowczo Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. 

Zatem jeśli żeby postawić znaki wystarczy się spotkać i dogadać, to może nasz artykuł pomoże w przekazaniu tej cennej informacji?

Wielki plac zabaw dla PSÓW na Pradze-Południe. Mieszkańcy są zachwyceni [ZDJĘCIA]

Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE