Utknęli na Wisłostradzie, a poród już się zaczął. Do akcji wkroczyła policja

2021-09-29 20:02
Utknęli na Wisłostradzie, a poród już się zaczął. Do akcji wkroczyła policja
Autor: Pixabay Utknęli na Wisłostradzie, a poród już się zaczął. Do akcji wkroczyła policja

Jednym z koszmarów ciężarnej kobiety jest obawa, że nie zdąży się na czas do szpitala. Gdy dziecko jest już w drodze, każda minuta jest na wagę złota. W Warszawie nie jest to jednak takie proste. Korki na ulicach mogą pokrzyżować plany i znacznie utrudnić podróż. Na szczęście w pogotowiu są zawsze policjanci, którzy wyciągną pomocną dłoń.

Taka sytuacja miała miejsce w miniony weekend. Policjanci z Bielan około godz. 18:40 otrzymali informację od operatora stołecznego stanowiska kierowania, aby pilnie pojechali w rejon Wisłostrady. Sytuacja była poważna. Liczyła się każda minuta.

W Warszawie trwał właśnie maraton. Ulice były zakorkowane, a kierowcy niecierpliwie czekali na możliwość przejazdu. Wśród nich była rodząca kobieta! Przyszli rodzice utknęli na drodze, a dziecko nie chciało dłużej czekać z przyjściem na świat.

Przyszły tata wiedział, że szanse są marne, by samodzielnie przebić się przez ogromne korki i na czas dojechać do szpitala. Poprosił więc o pomoc policję. - Sierżant sztabowy Przemysław Chojecki i sierżant sztabowy Grzegorz Mojs mając na uwadze natężony ruch i utrudnienia na drodze, bez chwili wahania podjęli decyzję o przepilotowaniu kobiety do najbliższego szpitala - przekazała podinsp. Elwira Kozłowska z bielańskiej policji.

Utknęli na Wisłostradzie, a poród już się zaczął. Do akcji wkroczyła policja
Autor: KRP V Bielany, Żoliborz Utknęli na Wisłostradzie, a poród już się zaczął. Do akcji wkroczyła policja

Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i szybko, a przede wszystkim bezpiecznie eskortowali jadący za nimi samochód z rodzącą kobietą. - Na miejscu policjanci poinformowali służby medyczne o całej sytuacji. Kobieta od razu została objęta opieką medyczną.

Sonda
Jak oceniasz pracę stołecznej policji?
Super Raport 28.09 (Goście: Jerzy Miller - były szef MSWiA, dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene - politolog, UW) Sedno Sprawy: Katarzyna Lubnauer
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE