Uwaga! Nie jedz hamburgerów! Groźna bakteria może cię zabić!

2020-07-13 8:50 DAR, dryndak@se.com.pl
KONSPOL
Autor: GIS

Hamburgery marki Konspol wycofane z produkcji. Wykryto w nich groźną bakterię Listeria, która może doprowadzić do bardzo poważnych powikłań, a nawet śmierci.

Urząd Kontroli Żywności przeprowadził inspekcję i wykrył, że w produkcie hamburger drobiowy, nr partii: 294/VI, jest bakteria listeria. „Hamburger z sosem czosnkowym” „Hamburger z sosem amerykańskim” oraz „Sandwiche swojskie” mają zostać wycofane ze sprzedaży. Spożywanie żywności zanieczyszczonej bakterią może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. Firma CATERING SERVICE Sp. z o.o. niezwłocznie po otrzymaniu informacji od przedstawiciela firmy Konspol Holding Sp. z o.o. o wykrytym zagrożeniu w produkcie pn. Hamburger drobiowy, numer partii: 294/VI, rozpoczęła procedurę informowania swoich odbiorców i wycofywania produktów wyprodukowanych z użyciem ww. surowca. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania z obrotu kwestionowanych partii.

PRZECZYTAJ NASZ NEWS Groza pod Warszawą! Banda chuliganów zdemolowała miejscowość! Zobacz co zrobili!

W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Najczęstszą formą zakażenia u osób z obniżoną odpornością jest posocznica listeriozowa, a w następnej kolejności – zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu. U niektórych chorych listerioza przebiega w postaci zapalenia pnia mózgu lub ropni mózgu, możliwe jest także zapalenie wsierdzia wywołane przez L. monocytogenes.