Uwierzyła, że pisze do niej dyrektor kopalni w Kambodży. Straciła ogromne pieniądze

i

Autor: Pixabay/policja Uwierzyła, że pisze do niej dyrektor kopalni w Kambodży. Straciła ogromne pieniądze

Kolejna ofiara oszustwa

Uwierzyła, że pisze do niej dyrektor kopalni w Kambodży. Straciła ogromne pieniądze

2023-07-03 12:03

Oszuści nie śpią i wymyślają coraz to nowe sposoby na wyłudzenie pieniędzy. Na własnej skórze przekonała się o tym 59-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego. Kobieta uwierzyła, że kontaktuje się z nią dyrektor kopalni z Kambodży. Mężczyzna przekazał, że brat kobiety jest w ogromnym niebezpieczeństwie. 59-latka straciła ogromną sumę.

Szokujące oszustwo

Tym razem ofiarą oszusta padła 59-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego. Z kobietą na popularnym portalu społecznościowym skontaktował się mężczyzna, który napisał jej, że jest dyrektorem kopalni w Kambodży. Dodał, że przebywający za granicą jej brat znajduje się w niebezpieczeństwie i potrzebuje kwoty 4600 euro, aby móc wyjechać.

Ufna kobieta nie dopatrzyła się niebezpieczeństwa. Kierowana troska o swojego brata przelała nieznajomemu ogromne pieniądze. - Mieszkanka powiatu ostrołęckiego bez żadnej weryfikacji, czy sprawdzenia informacji otworzyła rachunek bankowy, wpłaciła, a następnie przelała z niego na konto obcego mężczyzny kwotę ponad 21 tysięcy złotych - przekazał kom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Policja apeluje o ostrożność

Oszuści nie śpią. Podają się za policjantów, prokuratorów, pracowników banków, czy zagranicznych żołnierzy, pragnących uciec do innego kraju. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. - W przypadku, kiedy ktoś obcy prosi nas o przekazanie pieniędzy, bądź kosztowności zawsze stosujemy zasadę ograniczonego zaufania. Nie przelewajmy pieniędzy na konta obcych osób - przypomniał kom. Tomasz Żerański.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą internetowego oszustwa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany