Mężczyzna leżał na chodniku, obok stała roztrzęsiona kobieta. Dramatyczne chwile na Bródnie

i

Autor: Straż Miejska, Warszawa Mężczyzna leżał na chodniku, obok stała roztrzęsiona kobieta. Dramatyczne chwile na Bródnie

O włos od tragedii

Mężczyzna leżał na chodniku, obok stała roztrzęsiona kobieta. Dramatyczne chwile na Bródnie

2023-07-03 10:31

Dramatyczne chwile na Bródnie. Małżeństwo jechało autem do domu, gdy nagle mężczyzna źle się poczuł. Po wyjściu z samochodu zasłabł i upadł na chodnik. Patrolujący teren strażnicy miejscy dostrzegli leżącego mężczyznę i stojącą obok roztrzęsioną kobietą. Natychmiast ruszyli na pomoc, by zapobiec rozdzierającej serce tragedii.

Akcja ratunkowa na Bródnie w Warszawie

Sytuacja miała miejsce we wtorek, 27 czerwca. Strażnicy miejscy po godz. 17 kontrolowali rejon Bródna. Jadąc Trasą Toruńską, zauważyli stojące auto z włączonymi światłami awaryjnymi. Obok samochodu stała roztrzęsiona kobieta, a na drodze dla rowerów przy przystanku ZTM leżał mężczyzna. Funkcjonariusze ruszyli na pomoc. Ułożyli mężczyznę w pozycji bocznej bezpiecznej i do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego utrzymywali z nim stały kontakt i monitorowali stan jego czynności życiowych.

W ambulansie ratownicy ustabilizowali parametry życiowe mężczyzny. Nie wymagał on hospitalizacji. - W pierwszej chwili myśleliśmy, że doszło do wypadku drogowego. W takich sytuacjach liczy się każda minuta, aby ratować człowieka… - przekazała strażnik Anna Podedworna z VI Oddziału Terenowego.

Chwile grozy podczas podróży

Kobieta, która czuwała przy potrzebującym pomocy mężczyźnie, wyjaśniła funkcjonariuszom, co się stało. Okazało się, że gdy wraz z mężem wracała autem do domu, ten niespodziewanie źle się poczuł, a po wyjściu z samochodu zasłabł i upadł. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji służb, mężczyzna mógł kontynuować podróż.

Sonda
Czy masz zaufanie do Straży Miejskiej?