Szokująca przesyłka z USA. Zamiast ubrań aż 42 skóry krokodyli

2022-01-27 9:38
W paczce zamiast ubrań były 42 skóry krokodyli! Szokująca przesyłka
Autor: KAS.GOV.PL W paczce zamiast ubrań były 42 skóry krokodyli! Szokująca przesyłka

Szokującego odkrycia dokonali celnicy z Pruszkowa. W paczce, która miała zawierać używane ubrania ze Stanów Zjednoczonych były aż 42 skóry krokodyli! Oprócz nich celnicy znaleźli cztery portfele, także wykonane z gadziej skóry. Dwa pakunki zostały nadane do różnych osób, ale na ten sam adres. Teraz przemytnicy będą mieli poważne kłopotu.

O sprawie poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Piaseczyńska. - Zamiast odzieży, w paczkach znajdowało się po 21 skór zwierząt z gatunku krokodylowatych oraz po 4 portfele wykonane z tworzywa przypominającego skórę krokodyla. Każda z paczek ważyła ponad 15 kg i miała trafić do innej osoby, ale pod ten sam adres - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej funkcjonariuszka.

Funkcjonariusze podkreślają, że wyroby te podlegają ścisłej kontroli i handel nimi bez z zezwolenia jest surowo zabroniony. Zatrzymane skóry to okazy objęte ochroną w ramach Konwencji CITES, zwaną też Konwencją Waszyngtońską. - Celem konwencji jest ochrona dziko występujących populacji zwierząt i roślin gatunków zagrożonych wyginięciem poprzez kontrolę, monitoring i ograniczanie międzynarodowego handlu nimi – powiedziała rzeczniczka IAS.

Akcja strażaków na Saskiej Kępie w Warszawie

W paczce zamiast ubrań były skóry krokodyli

Teraz osoby odpowiedzialne za nieuczciwa przesyłkę mogą mieć poważne kłopoty. - Za przywóz bez odpowiednich dokumentów zwierząt lub roślin objętych ochroną CITES, grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat lub obie kary łącznie – powiedziała Justyna Piaseczyńska.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE