Kranówka

i

Autor: pixabay.com

W stolicy SUSZA, a miasto ZACHĘCA do picia kranówki! Woda NIE PRZENOSI koronawirusa

2020-04-29 11:05

Warszawa przypomina, że woda dostarczana do stołecznych kranów jest bezpieczna i czysta. Nie ma oficjalnych informacji o przenoszeniu się COVID-19 przez wodę.

Stołeczny ratusz informuje, że mieszkańcy Warszawy mogą bezpiecznie korzystać z wody kranowej. Żadne badania nie potwierdzają informacji, dotyczących możliwego przenoszenia się koronawirusa przez wodę. MPWiK każdego dnia uzdatnia ponad 350 mln litrów wody. Warszawska kranówka spełnia wszystkie normy wskazane przez Ministra Zdrowia, Radę Unii Europejskiej oraz WHO. 

Wielka awantura o Kaję Godek w Warszawie! Jest CIĄG DALSZY. Padły mocne słowa

"Stosowane przez MPWiK technologie uzdatniania wody, jak ozonowanie pośrednie, wieloetapowa filtracja, w tym węglowa oraz dezynfekcja dwutlenkiem chloru, zapewniają wysoką jakość wody zarówno w momencie wtłoczenia jej do sieci, jak i w przewodach, którymi płynie do mieszkańców, aż do domu odbiorcy." - informuje ratusz. Warszawską wodę można pić prosto z kranu, bez konieczności przegotowania. Dzięki nowoczesnej technologii eliminowane są wszystkie bakterie i wirusy. Specjalna filtracja wpływa również na poprawę smaku i zapachu. Od kilku tygodni w Warszawie panuje susza. Poziom wody w Wiśle jest dramatycznie niski. Miasto apeluje, aby w miarę możliwości oszczędzać wodę. 

Bohaterscy nastolatkowie URATOWALI życie 3-latka. Dziecko PĘDZIŁO prosto pod koła!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 28 IV (goście: Jaśkowiak, Gut, Krupa)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE