Gołoledź w Warszawie

i

Autor: PAP/Kalbar Gołoledź w Warszawie

Ratownicy nie nadążają

W Warszawie zabrakło karetek, zginął 38-letni mężczyzna. Fatalne skutki gołoledzi

W Warszawie zabrakło karetek dla rannych. - Od wczesnych godzin porannych w żadnym z punktów nie ma wolnej karetki. Wszystkie są w drodze albo już udzielają pomocy. Sytuacja jest dość trudna - Piotr Owczarski, rzecznik stołecznego pogotowia ratunkowego. Jak nieoficjalnie ustalili reporterzy Radia Eska, nawet kilkadziesiąt osób może czekać w kolejce na karetkę.

Gołoledź w Warszawie. 38-latek zginął na oblodzonym chodniku, dla rannych zabrakło karetek

Katastrofalne skutki załamania pogody w Warszawie. Od późnych godzin nocnych w stolicy padał marznący deszcz. Tafla lodu pokryła wszystko - od samochodów, przez chodniki po ulice. Warunki są krytyczne - szczególnie na osiedlowych uliczkach i chodnikach. Ale niebezpiecznie jest też wzdłuż głównych ulic. Do tragicznego wypadku doszło we wtorek, 20.12.2022 rano na zbiegu ulic Targowej z Kłopotowskiego. 38-letni mężczyzna szedł chodnikiem. W pewnym momencie wywrócił się na lodzie. Niestety upadł tak nieszczęśliwie, że uderzył głową o chodnik. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe, ale życia poszkodowanego nie udało się uratować - 38-latek zginął na miejscu. 

W całej stolicy od rana sytuacja na drogach i chodnikach jest fatalna. Odwilż i marznący deszcz sprawiły, że pokryły się one warstwą lodu. - Z uwagi na złe warunki pogodowe apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność zarówno na drogach, jak i chodnikach. Dostosujmy prędkość do panujących warunków. Pośpiech dzisiaj jest niewskazany - zaapelował nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. 

Gołoledź w Warszawie. Dla rannych zabrakło karetek

Sytuacja jest na tyle zła, że w całej stolicy nie ma ani jednej wolnej karetki. - Od wczesnych godzin porannych nie ma w ani jednej z 38 stacji wyczekiwania wolnej karetki. Wszystkie są w drodze albo już udzielają pomocy. Sytuacja jest dość trudna - przyznaje Piotr Owczarski, rzecznik pogotowia w rozmowie z Radiem Eska. Według nieoficjalnych informacji - nawet kilkadziesiąt osób może czekać w kolejce na karetkę. 

Potężna gołoledź w Warszawie. Lód pokrył dosłownie wszystko

Zima to najtrudniejszy okres dla osób bezdomnych.

Jak naprawdę wygląda życie na ulicy? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają