Warszawa. 14-latka ukradła rower. Jej tłumaczenie wprawia w osłupienie

i

Autor: Pixabay Warszawa. 14-latka ukradła rower. Jej tłumaczenie wprawia w osłupienie

Warszawa. 14-latka ukradła rower. Jej tłumaczenie wprawia w osłupienie

2022-06-28 8:00

Szokujący incydent w Wilanowie. 14-latka ukradła z podziemnego garażu rower. Matka nastolatki była zdziwiona wizytą policjantów w mieszkaniu. Nic nie wiedział o wybryku córki. Młoda dziewczyna na widok mundurowych od razu przyznała się do kradzieży. Wyjaśniła też, dlaczego zabrała cudzy rower, i gdzie go zostawiła.

Kradzież roweru w Wilanowie

Nastolatka ukradła rower stojący w podziemnym garażu jednego z budynków przy ul. Rzeczypospolitej w Wilanowie. Gdy właścicielka jednośladu zgłosiła kradzież na policję, mundurowi szybko ustalili tożsamość sprawczyni i pojechali z wizytą do jej mieszkania.

- Matka dziewczyny oświadczyła, że nie wiedziała nic na temat kradzieży. Po okazaniu dowodów, które zebrali policjanci, kobieta oświadczyła, że córka niebawem wróci do domu. Kiedy po kilku minutach do mieszkania przyszła nastolatka i zobaczyła mundurowych, przyznała się do przestępstwa - przekazał podkom. Robert Koniuszy.

Nie przegap: 6-letnia Sandra chwilę przed śmiercią napisała list. Jej słowa rozrywają serce

Dziewczyna wyjaśniła również, dlaczego zabrała cudzy jednoślad. - Powiedziała, że wzięła rower i pojechała nim do dziadków mieszkających kilka ulic dalej. Tam zostawiła jednoślad i wróciła pieszo - przekazał podkom. Koniuszy.

Surowa kara dla młodocianej złodziejki

Policjanci zatrzymali nieletnią i wspólnie z nią odwiedzili dziadków, by potwierdzić jej wersję zdarzeń. Tam odnaleźli i zabezpieczyli skradziony rower. Jednoślad trafił do właścicielki, a 14-latka spędziła noc w policyjnej izbie dziecka.

Następnego dnia policjanci z mokotowskiego wydziału do spraw patologii i nieletnich po wcześniejszych ustaleniach z sądem rodzinnym i nieletnich przesłuchali ją jako sprawczynie czynu karalnego. Teraz los 14-latki spoczywa rękach sądu. Ten może ją umieścić w zakładzie poprawczym lub wychowawczym.

Pociąg "Słoneczny" wrócił na trasę z Warszawy do Gdyni
Sonda
Czy lubisz jeździć rowerem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE