Warszawa: Blaszany MOLOCH zniknie z Kabat. Zastąpi go NOWOCZESNY KOMPLEKS? MAMY ZDJĘCIA!

2020-09-24 13:33 Dawid Skrzypiński
Tesco kabaty
Autor: Paweł Dąbrowski

Od ponad 20 lat w sercu Kabat stoi ogromny, blaszany hipermarket. Przez ten czas Tesco wrosło w krajobraz dzielnicy. Do niedawna w miejscu marketu miała stanąć galeria handlowa, co budziło sprzeciw wielu mieszkańców. Teraz. ze względu na likwidację sklepu grunt został sprzedany, a nowy inwestor ma inne plany. Co na to warszawiacy?

Teren w rejonie ul. Wąwozowej i alei Komisji Edukacji Narodowej zakupił deweloper Echo Investment. Na ponad 4.5 hektarowej działce firma ma zbudować "Ogród na Skarpie". W skład inwestycji wejdzie m.in nowoczesny apartamentowiec na filarach, obiekty biurowe i usługowe. Budynek mieszkalny ma stanąć od strony ul. Zaruby i nawiązywać do okolicznej infrastruktury mieszkalnej. Pozostały teren ma ma zostać podniesiony o kilka metrów. W budynkach znajdą się punkty usługowe, bary i restauracje.

Warszawa: STRZELANINA na Bemowie. Mieszkańcy dzielnicy PRZERAŻENI! Co się dzieje?

- To kompleks budynków, które są posadowione na skarpie, na której znajdzie się dostępny dla wszystkich ogród. To teren podniesiony, od części mieszkaniowej do alei KEN, do wysokości około 5-6 metrów. I z tej części stworzyliśmy zielony dywan, ogród, w którym zlokalizowane są budynki. Przewidziany przez nas hektarowy park powstanie między częścią mieszkaniową i częścią Oranżerii z restauracjami i kawiarniami - tłumaczy w rozmowie z portalem haloursynów.pl Marcinem Materny, członek zarządu w Echo Investment.

>>KLIKNIJ W GALERIĘ PONIŻEJ I ZOBACZ CO POWSTANIE W MIEJSCU HIPERMARKETU<<

Mieszkanka Ożarowa przeżyła piekło! Nękał ją przez rok i groził sąsiadowi!

Od strony wejścia do metra wysoki, 34-metrowy biurowiec. Przed nim zostanie utworzony plac Kabacki. - Na placu będziemy mieć więcej małej architektury, pojawią się też fontanny oraz stoliki części restauracyjnej, które „wychodzą” z budynku na zewnątrz – dodaje Materny. Inwestorzy są gotowi rozpocząć prace w październiku 2021 roku. Budowa ma potrwać dwa lata.

>>KLIKNIJ W GALERIĘ PONIŻEJ I ZOBACZ CO POWSTANIE W MIEJSCU HIPERMARKETU<<

Warszawa: UWAGA! Groźny DRAPIEŻNIK czaił się pod szkołą! W pobliżu BYŁY DZIECI

Wczoraj odbyły się pierwsze spotkanie z mieszkańcami. Wszyscy mogą zgłaszać swoje uwagi co do zagospodarowania tego terenu na piśmie. Wnioski można składać do 2 października. Mieszkańcy mogą wysyłać je pocztą na adres Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, ul. Marszałkowska 77/79, składać osobiście w urzędzie miasta lub Profilem Zaufanym przez platformę ePUAP.

Piotr Machalica wziął ślub w świętym mieście z młodszą o 21 lat.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.