Warszawa: Były poseł Artur Zawisza usłyszał zarzuty. W ubiegłym roku potrącił rowerzystkę

2020-06-17 14:50
Artur Zawisza potracił rowerzystkę
Autor: Shutterstock, Wojciech Jargiło/Super Express Artur Zawisza potracił rowerzystkę

Cztery zarzuty, w tym spowodowania wypadku usłyszał jeden z liderów środowisk narodowych, były poseł Artur Zawisza. Polityk w 2019 roku, kierując samochodem bez prawa jazdy potrącił rowerzystkę.

We wtorek w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów został przesłuchany Artur Zawisza, któremu ogłoszone zostały cztery zarzuty m.in. za spowodowanie wypadku oraz prowadzenie samochodu wbrew cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Warszawa: Chuligani brutalnie pobili chłopca w lesie. Policja zatrzymała 16-latka

25 października 2019 roku były poseł, prowadząc samochód potrącił jadącą rowerem pracownicę Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Polityk był trzeźwy, nie miał jednak ważnego prawa jazdy. Jeszcze tego samego dnia, Zawisza znów prowadził auto i został zatrzymany do kontroli drogowej.

Koński Jar: Czteroosobowa rodzina straciła dach nad głową. BŁAGAJĄ o pomoc!

Zarzut spowodowania wypadku postawiono na podstawie obrażeń kolana i barku potrąconej kobiety, które były znaczne i spowodowały duży uszczerbek na zdrowiu. Pozostałe trzy zarzuty obejmują kierowanie samochodem mimo sądowego odebrania prawa jazdy. Zawisza stracił dokument za jazdę po pijanemu.

Warszawa: Wyścigi Konne w nowej odsłonie! Będzie rodzinnie i ekologicznie!

Były poseł przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia, które pokrywają się z zeznaniami świadków i opiniami biegłych. Politykowi grożą trzy lata więzienia.

Warszawa: Klimatyzacja wraca do komunikacji miejskiej. "Zdecydował zdrowy rozsądek"

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 16 VI ( Goście: Nitras, Flisiak, Tuleya)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE