Warszawa: Dramatyczne sceny w supermarkecie. Mężczyzna omal nie stracił życia

2020-12-04 8:42 ac
Warszawa: Dramatyczne sceny w supermarkecie. Mężczyzna omal nie stracił życia
Autor: Policja

O krok od tragedii w centrum handlowym na Pradze Południe. Jeden z klientów przewrócił się i stracił przytomność. Na ratunek poszkodowanemu natychmiast ruszył sierż. szt. Mateusz Zając, który tego dnia także robił zakupy. Mimo dnia wolnego nie wahał się pomóc mężczyźnie, który pilnie potrzebował profesjonalnej opieki.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w hipermarkecie na Pradze Południe. W pewnym momencie z głośników w sklepie nadano komunikat, z którego wynikało, że w jednym z działów jest osoba, która potrzebuje pomocy medycznej. Poproszono o zgłoszenie się na miejsce lekarzy, którzy mogliby pomóc poszkodowanemu klientowi, który z nieznanych przyczyn przewrócił się i stracił przytomność.

Na miejsce bez wahania ruszył sierż. szt. Mateusz Zając, który akurat robił zakupy. Ukończył on kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz aktualnie studiuje na I roku pielęgniarstwa w Warszawskiej Akademii Medycznej.

- Dzielnicowy od razu pobiegł do potrzebującego pomocy. Mężczyzna najprawdopodobniej upadł na ziemię i stracił przytomność. Funkcjonariusz szybko ocenił sytuację i udzielił niezbędnej pomocy. W efekcie podjętych przez Mateusza działań poszkodowany odzyskał przytomność - relacjonuje nadkom. Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII.

Policjant zajmował się mężczyzną i monitorował jego życiowe czynności do czasu przyjazdu pogotowia. Poszkodowanego przewieziono na dalszą diagnostykę do szpitala. Niewykluczone, że szybka reakcja policjanta pozwoliła uratować zdrowie lub życie klienta.

Niebezpieczny zakręt na Pradze-Południe