Warszawa: Gdyby nie oni, starszego mężczyznę rozjechałby pociąg! [ZDJĘCIE]

2020-12-01 11:45 Norbert Amlicki
Senior
Autor: SM

Starszy mężczyzna koło godz. 10 postanowił wybrać się na spacer ul. Targowej. Mężczyzna przechodząc przez torowisko potknął się i upadł. Gdyby nie szybka interwencja funkcjonariuszy, to mężczyznę mógłby potrącić przejeżdżający tramwaj.

Starszy mężczyzna postanowił wybrać się na spacer. Przechodząc przez torowisko starszy mężczyzna potknął się i przewrócił. Wtedy omal nie doszło do tragedii. Na szczęście w pobliżu byli strażnicy miejscy - Kwadrans po godz. 10 ich radiowóz zatrzymał się na czerwonym świetle przed przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu z ulicą Kijowską. - informuje inspektor Jerzy Jabraszko, z warszawskiej Straży Miejskiej. Z ulicy Kijowskiej wyjeżdżał akurat tramwaj więc funkcjonariusze nie mieli dużo czasu na reakcję! - Strażnicy miejscy włączyli światła sygnalizacyjne w radiowozie, by ostrzec motorniczego i podbiegli do starszego pana, by pomóc mu wstać. - dodaje inspektor Jabraszko. 

Makabra na Mazowszu. Zbezcześcił zwłoki ojca MAMY WIDEO! [GALERIA]

Mężczyzna był w takim szoku, że nie wiedział co się stało. Strażnicy odprowadzili 92-latka do najbliższej ławki aby doszedł do siebie. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało, ale z racji tego, że ma chore kolana poprosił funkcjonariuszy o odwiezienie do domu. Strażnicy bez zawahania się zgodzili i odwieźli staruszka do siebie. - Ponieważ mężczyzna mieszka sam, strażnicy poinformowali o jego sytuacji lokalny ośrodek pomocy społecznej. - informuje insp. Jerzy Jabraszko.

Tak warszawska straż miejska wyławiała łosia ze stawu