Skrajna NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ! Rodzice z dziećmi bawią się na zamarzniętym Balatonie. Tafla jest cienka [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-02-07 16:40

Brak wyobraźni i nieświadomość konsekwencji, to jedne z nielicznych czynników, które determinują zachowanie poszczególnych warszawiaków. Dla chwili zabawy narażają swoje dzieci na niebezpieczeństwo. To co robią jest skrajną nieodpowiedzialnością z ich strony. Przypadek sprzed tygodnia nie nauczył ich wiele. Dobitnie pokazuje to zachowanie mieszkańców Gocławia, którzy w niedzielne popołudnie bawili się na zamarzniętym jeziorku.

Nieodpowiedzialna zabawa

Zimowa aura zachęca dzieci do zabawy, jednak wystarczy chwila nieuwagi, by beztroski czas zakończył się dramatyczną walką o życie. Na początku lutego dwuletnie dziecko wpadło pod lód w Parku Szczęśliwickim.

2-letnia dziewczynka weszła na taflę jeziorka i lód się pod nią załamał. - Dziecko zostało wyjęte z wody przez matkę i przechodnia, który w tym czasie znajdował się w Parku Szczęśliwickim - poinformowała na początku lutego Edyta Adamus, oficer prasowy stołecznej policji. Po krótkiej reanimacji dziecku przywrócono czynności życiowe  W tej sytuacji zadecydowały sekundy. 2-letnia dziewczynka została zabrana przez karetę pogotowia.

Nie uczą się na błędach

Na błędach innych nie uczą się mieszkańcy Gocławia, którzy bawią się ze swoimi dziećmi dosłownie na Balatonie. Mróz jest mały i przez to jezioro pokryła cienka tafla lodu. To i doświadczenia innych nie nauczyły wiele nieodpowiedzialnych rodziców, którzy razem z dziećmi ganiają, ślizgają się i jeżdżą na łyżwach.

- Chcielibyśmy zwrócić uwagę rodziców, by szczególnie uważali na swoje dzieci, zwłaszcza podczas zabawy w okolicy akwenów wodnych - apelują stołeczni policjanci.

Zimowa groza w Warszawie. Bawią się na cienkim lodzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE