Warszawa: Hiszpanie wybudują nowe tory na Bemowie

2014-04-18 0:10

Jest zielone światło do budowy torów wzdłuż Powstańców Śląskich. Prace wykona hiszpańska firma, która zaoferowała w przetargu najniższą kwotę. Tramwajem między Górczewską a Radiową powinniśmy pojechać na początku przyszłego roku.

Wczoraj Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły przetarg na tę inwestycję. Za 78,8 mln zł prace wykona firma Balzola Polska i Construcciones y Promociones Balzola S.A. Po 9 miesiącach od podpisania umowy, czyli na początku przyszłego roku, powinniśmy już pojechać tramwajem od Górczewskiej do Radiowej. - Prace zaczniemy w czerwcu. Wtedy też pojawią się pierwsze utrudnienia w ruchu - ostrzega Michał Powałka (31 l.), rzecznik TW.

Przeczytaj: 18 osób rannych w zderzeniu tramwajów w Łodzi

Oprócz budowy torowiska w ramach inwestycji przebudowane będą skrzyżowania Powstańców Śląskich z kilkoma ulicami: Górczewską, Pełczyńskiego, Wrocławską, Hery i Radiową. Sama Powstańców Śląskich zostanie poszerzona do dwóch pasów między Wrocławską i Radiową, powstaną też ścieżki rowerowe. Budowa na Bemowie nie ma szczęścia. Pierwotnie tory miały być wykonane do końca 2011 roku, ale przetarg trzeba było anulować.

Polub nas na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany