Warszawa jak Neapol: Gitarzysta daje CODZIENNE koncerty na swoim balkonie!

2020-04-04 13:33
Muzyk gra codziennie koncerty ze swojego balkonu
Autor: Michał Sołtan/facebook

15 marca muzyk Michał Sołtan wyszedł na balkon swojej kawalerki na warszawskim Śródmieściu, żeby oklaskami podziękować lekarzom za zaangażowanie w walce z koronawirusem. Spontanicznie postanowił jednak podpiąć swoją gitarę do wzmacniacza i zagrać jeden utwór. A to był tylko początek – nie tylko codziennych koncertów, ale także wielkiej kariery pana Michała.

Jak wpadł na pomysł balkonowych koncertów? - Zaczęło się od niewinnego wyjścia 15-go marca na balkon, w celu podziękowania brawami Służbie Zdrowia. Z racji, że pod ręką była gitara i mały wzmacniacz, zaśpiewałem "Pana Sowę". Magdalena nagrała filmik, który wrzuciliśmy na fanpage na FB celem solidaryzacji z lekarzami i pielęgniarkami. To co się zadziało, odzew z Polski, Europy i Świata to było coś niemożliwego – napisał na swoich mediach społecznościowych Michał Sołtan.

ZOBACZ TEŻ: Jasnowidz Jackowski o przyszłości Warszawy: Jego wizja budzi GROZĘ!


Od niemal trzech tygodni codziennie śpiewa on dla swoich sąsiadów, ale to nie wszystko. Dzięki transmisjom na żywo, mają okazję słuchać go również internauci. A chętnych nie brakuje.

- Moja piosenka Origami Blues, którą przygotowywaliśmy do premiery od prawie roku, dotarła do ponad 2,5 miliona ludzi, zyskała ponad 1,1 mln odsłon, 12 tysięcy reakcji, tysiące komentarzy, udostępnień – wylicza pan Michał i dodaje - To niezwykła i wzruszająca nagroda za lata ciężkiej pracy ogólnie mówiąc - w muzyce. Bardzo Wam dziękujemy za każde ciepłe słowo. Utwierdza nas to w jednym. Żeby marzyć, ale nie napinać się za bardzo na sukcesy. To się w końcu stanie. Należy robić to co się kocha z pasją, oddaniem i zaangażowaniem. Życzymy Wam i nam zdrowia i jak najszybszego zakończenia kwarantanny – napisał na swoich mediach społecznościowych.

Ta historia pokazuje jedynie, jak ważna jest muzyka i jak niezbędni są artyści w tak trudnym dla nas czasie. Na instagramie i facebooku aż roi się od codziennych transmisji na żywo, kiedy to muzycy umilają domową kwarantannę wszystkim swoim fanom. I robią to zupełnie za darmo! Taką potrzebę trzeba chwalić i wspierać, ale przede wszystkim – trzeba mieć nadzieję, że już niedługo grono warszawskich artystów w końcu wróci na scenę z nowym repertuarem.

ZOBACZ TEŻ: 37 respiratorów od WOŚP! Rafał Trzaskowski dziękuje Jurkowi Owsiakowi

Kierowcy jeżdżą już ulicą Górczewską
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE