Warszawa. Koronawirus u Dominikanów. Fatalne informacje. Jest bardzo źle

2021-03-09 21:21

Ogromny dramat u braci Dominikanów ze Służewa. Kilku braci z klasztoru zaraziło się koronawirusem. Zakażeni oraz ci, którzy mieli z nimi najwięcej kontaktu są odizolowani od pozostałej części klasztoru. Przez najbliższe kilkanaście dni klasztor będzie znajdował się w częściowej kwarantannie. Obecność wirusa wśród dominikanów spowodowała ogromne zmiany w zaplanowanych nabożeństwach. Sprawdź kalendarz zmian u braci Dominikanów.

We wtorek przeczytaliśmy przerażający wpis na profilu braci Dominikanów ze Służewa. - Niestety kilku braci z klasztoru zachorowało na COVID-19. Chorzy bracia i ci, którzy mieli z nimi najwięcej kontaktu, są odizolowani od pozostałej wspólnoty klasztornej. Do piątku, 19 marca, klasztor będzie znajdował się w częściowej kwarantannie, a nasza posługa w kościele zostanie znacznie ograniczona – możemy przeczytać we wpisie.

NIE PRZEGAP: Warszawa upamiętni Jana Lityńskiego w niezwykłym miejscu. To pomysł Trzaskowskiego

Ogromne zmiany w klasztorze

Koronawirus spowodował olbrzymie zmiany w zaplanowanych nabożeństwach.

Rok temu potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Jak wpłynął na nasze życie?

Do 19 marca zostały zawieszone spowiedzi w kościele. - Bardzo prosimy o korzystanie ze spowiedzi w innych kościołach – proszą Dominikanie. Wirus nie wpłynie na nabożeństwa mszy świętych. Będą odprawiane zgodnie z planem. Wszystkie poprowadzi jeden ojciec. - Plan na niedzielę, 14 marca, podamy w późniejszym terminie – zapowiadają bracia.

Zostają odwołane także rekolekcje parafialne, które w dniach 14-17 marca miał głosić o. Szymon Janowski OFMCap. Do 19 marca nie będą się odbywały nabożeństwa drogi krzyżowej. Z kolei różaniec będzie sprawowany w dni powszednie o 17:30, a adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30-8.00 i 18.45-19.30.

- Przyjmujemy pogrzeby tylko naszych parafian. W pozostałych przypadkach Mszę świętą pogrzebową można zamówić w parafii św. Katarzyny przy ul. Fosa lub w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy Al. KEN – informują duchowni.

Praca kancelarii przechodzi na tryb zdalny. Kontakt przez telefon na furcie (225439900) lub za pomocą adresu mailowego parafiadominika@gmail.com

- Przepraszamy za zaistniałe zmiany i niedogodności. Prosimy Was o zrozumienie i polecamy się Waszym modlitwom. Pamiętamy o Was i czekamy na szybkie i bezpieczne spotkanie z Wami - piszą bracia dominikanie ze Służewa

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany