Ośmiolatka wezwała policję na własną matkę. Dramat na Alternatywy

i

Autor: Marcin Wziontek / Super Express Ośmiolatka wezwała policję na własną matkę. Dramat na Alternatywy

Pijana matka

Warszawa. Koszmar na Ursynowie. Kompletnie pijana matka zajmowała się 2-latką i 8-latką. Starsza córka wezwała policję

2022-08-31 8:07

To się nie mieści w głowie. Policjanci z Ursynowa otrzymali zgłoszenie od 8-letniej dziewczynki. Dziecko było przerażone zachowaniem matki. Rodzicielka była kompletnie pijana i zataczała się z 2-latką na rękach. Kobieta wydmuchała prawie 4 promile. Ojciec dzieci też nie mógł się nimi zająć, bo pił alkohol.

Warszawa. Kompletnie pijana zajmowała się dziećmi

Do koszmarnej sytuacji doszło na ul. Alternatywy. 8-letnie dziecko wykazało się dużo większą odpowiedzialnością, niż dorośli. - Nie mogła patrzeć, jak jej matka, słaniająca się na nogach, trzymała na rękach jej 2-letnią siostrę. Bała się, że w każdej chwili może się coś złego przydarzyć jej młodszej siostrze, zadzwoniło więc na policję, prosząc funkcjonariuszy o pomoc w tej, trudnej dla niej sytuacji. Policjanci pojawili się w mieszkaniu kilka minut po zgłoszeniu – powiedział podkom. Robert Koniuszy z policji.

Przeczytaj również: Pijana matka jechała ze swoją córeczką. Nie uwierzycie, ile miała promili!

Policjanci nacisnęli klamkę, drzwi do mieszkania były otwarte. W środku zastali przerażający widok. W łóżeczku leżała 2-letnia dziewczynka. Starsza siedziała na kanapie obok kompletnie pijanej matki. - Kobieta z trudem wypowiadała zdania. Na pytanie, gdzie jest ojciec dzieci, powiedziała, że nie wie. Dziewczynka powiedziała, że jej tata w piątek wyszedł z domu i nie wrócił, ale dzwoni do niej – opisuje interwencję podkom. Koniuszy. Chwilę później ojciec zadzwonił do córki, a dalszą rozmowę przeprowadzili z nim policjanci.

Pijana matka na spacerze z niemowlakiem. Miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Warszawa. Nie mógł się zając dziećmi, bo pił

Mężczyzna oświadczył, że nie może się zaopiekować swoimi córkami, bo... pije alkohol. Obiecał za to, że zjawi się z trzeźwym przyjacielem. Po kilkunastu minutach był już na miejscu z, jak się okazało, 40-letnim przyjacielem rodziny i ojcem chrzestnym jednej z dziewczynek. Policjanci potwierdzili jego trzeźwość alkomatem.

Pijana matka zatrzymana. Co ją czeka?

Skrajnie nieodpowiedzialna matka została zatrzymana i zabrana do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty, za które grozi jej nawet 5 lat więzienia. Będzie też musiała podjąć się leczenia Sprawa trafi też do sądu rodzinnego, który zadecyduje, czy rodzinę należy objąć nadzorem.

Sonda
Czy pijany rodzic powinien mieć możliwość ponownej opieki nad dzieckiem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają