Rząd luzuje obostrzenia. Czy można iść na dyskotekę?

2021-06-11 20:04
Warszawa. Luzowanie obostrzeń. Czy można iść na dyskotekę?
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Warszawa powoli znów staje się tętniącym życiem miastem. Wystarczy w słoneczną pogodę wybrać się nad Wisłę, by zobaczyć tłumy szukających normalności mieszkańców. Ogródki gastronomiczne już otwarte, kiny i teatry również zapraszają na filmowe seanse i spektakle. A co z klubami nocnymi? Czy w Warszawie można pójść na dyskotekę? Zobacz!

Koronawirus w Warszawie

Koronawirus sparaliżował życie towarzyskie w Warszawie. Z dnia na dzień miasto stało się puste i szare. Zwykle zatłoczone centrum opustoszało, a całonocne imprezy stały się przeszłością. Na szczęście stopniowo wszystko wraca do normy. Rząd znosi kolejne obostrzenia, dając warszawiakom namiastkę normalności znanej sprzed pandemii.

ZOBACZ TEŻ: Szok! Upił się i spowodował wypadek. Nie uwierzysz, kto siedział za kółkiem

Działają już ogródki gastronomiczne, na świeżym powietrzu można nie nosić maseczki, a od 13 czerwca w kinach znów będzie można jeść popcorn i zapijać go zimną colą. W ciepłe wieczory bulwary Wiślane pełne są roześmianych warszawiaków, którzy łaknął chwil normalności znanej sprzed pandemii.

Dyskoteki w Warszawie

Stopniowo wieczorami Warszawa znów staje się miastem tętniącym życiem. Mieszkańcy stolicy tłumnie wychodzą na ulice nadrabiać towarzyskie zaległości. Przez pandemię zamknięci w mieszkaniach tęsknią za spotkaniami ze znajomymi. Czy w Warszawie można pójść na dyskotekę? Niestety, jeszcze nie. Nadal obowiązuje zakaz działalności dyskotek i klubów nocnych. Niedługo to się jednak zmieni.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ratusz wściekły na decyzję sądu w sprawie opłat za parkowanie. "Będziemy się odwoływać"

W czwartek podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne luzowanie obostrzeń. Obejmie ono m.in. właśnie dyskoteki! Już od soboty, 26 czerwca, dozwolone będą dyskoteki do maksymalnie 150 osób. Co ważne, do tego limitu nie będą wliczały się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.

Spontaniczna impreza na Bulwarach Wiślanych w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE