Warszawa, Mokotów. 2-letnia dziewczynka wypadła z 9.piętra. Śledztwo zakończone

i

Autor: Artur Hojny/Super Express

Decyzja prokuratury

Warszawa, Mokotów. 2-letnia dziewczynka wypadła z 9.piętra. Śledztwo zakończone

2023-07-14 14:05

Dwuletnia dziewczynka wypadła z okna budynku przy ul. Mangalia. Życia dziewczynki nie udało się uratować. Zginęła na miejscu. Do tragedii doszło na początku czerwca minionego roku. Zarzuty w sprawie początkowo usłyszała ciotka zmarłego dziecka. Czy odpowie za śmierć dziewczynki? Prokuratura zakończyła śledztwo.

Warszawa, Mokotów. 2-letnia dziewczynka wypadła z 9.piętra

Wracamy do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zginęło 2-letnie dziecko. 8 czerwca 2022 roku z dziewiątego piętra jednego z hoteli przy ul. Mangalia na Mokotowie wypadła mała dziewczynka. Mimo reanimacji jej życia nie udało się uratować.

Jak udało się nam wówczas ustalić, matką dziewczynki była Ukrainka, która mieszkała oraz pracowała w hotelu. Zarzuty usłyszała jednak nie matka, a 23-letnia ciotka dwulatki, która wówczas opiekowała się dziewczynką. Kobieta wyszła na moment z pokoju, zostawiając małe dziecko bez opieki w pomieszczeniu z otwartym oknem. Warto zaznaczyć, że zarówno 23-latka, jak i matka dziewczynki, były trzeźwe.

To był nieszczęśliwy wypadek

Po przeszło roku od śmierci dziecka prokuratura zakończyła śledztwo. Mimo początkowych zarzutów wobec ciotki zmarłej dziewczynki nie skierowano do sądu aktu oskarżenia wobec kobiety. Jak się okazało, sprawa została umorzona. Prok. Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie wyjaśnił nam, że decyzja ta zapadła z uwagi na stwierdzanie braku znamion czynu zabronionego. - W toku postępowania Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów w Warszawie ustaliła, że przedmiotowe zdarzenie miało charakter nieszczęśliwego wypadku - przekazał prk. Banna. - Z uwagi na dobro rodziny zmarłego dziecka udzielnie bliższych informacji na temat tej sprawy nie jest możliwe - dodał.

Dramat na Mokotowie. Dwuletnia dziewczynka wypadła z dziewiątego piętra. Nie żyje
Sonda
Jak oceniasz pracę prokuratury w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany