Warszawa. Luzowanie obostrzeń. Ile osób może być na przyjęciu komunijnym?

2021-06-11 18:00
Warszawa. Na ile osób można organizować komunie?
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne, pierwsza komunia święta

Sezon komunijny powoli dobiega końca. Są jednak jeszcze parafie, w których dzieci dopiero kończą przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pandemia koronawirusa skutecznie pokrzyżowała plany na tłumne świętowanie tej wyjątkowej chwili. Nie oznacza to jednak, że przyjęcia są odwoływane. Ile osób może przebywać w kościele? Na ile osób można zorganizować przyjęcie komunijne? Sprawdź!

Spis treści

  1. Komunie 2021 w Warszawie
  2. Komunie 2021 w Warszawie - ile osób w kościele?
  3. Komunie 2021 w Warszawie - na ile osób przyjęcie komunijne?

Komunie 2021 w Warszawie

Komunie 2021 powoli dobiegają końca. Przez niemal cały maj i czerwiec, dzieci z warszawskich parafii świętowały ten wyjątkowy dzień. W każdą niedzielę można dostrzec młodych wiernych, którzy ubrani w białe alby idą do kościoła. Pandemia koronawirusa sporo namieszała podczas organizacji tego szczególnego dnia. Limity w kościołach i podczas przyjęć zakazały świętowania w licznym gronie. Czy teraz, gdy chorych na COVID-19 jest coraz mniej, coś się zmieniło?

ZOBACZ TEŻ: 11.06.2021 Koronawirus w Polsce: Ile zakażeń w piątek (11 czerwca)? Stan zachorowań w woj. mazowieckim [RAPORT KORONAWIRUS 11.06.2021]

Komunie 2021 w Warszawie - ile osób w kościele?

W kościołach nadal obowiązują limity. Obecnie jest to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. To jednak już na dniach się zmieni. Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że już od niedzieli, 13 czerwca, w kościołach będzie obowiązywał limit maksymalnie 50 proc. obłożenia, a od 26 czerwca - 75 proc. Obłożenia.

Komunie 2021 w Warszawie - na ile osób przyjęcie komunijne?

Jeszcze z początkiem maja w przyjęciach komunijnych mogło brać udział tylko pięć osób, nie licząc domowników. Z czasem jednak te limity wzrosły. Obecnie można organizować znacznie większe przyjęcia. Limit osób to 150 osób. Imprezy te muszą być organizowane w reżimie sanitarnym. Uczestników przyjęcia obowiązuje zachowanie dystansu. Warto dodać, że do ustalonego limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione.

Taki stan rzeczy utrzyma się do 25 czerwca. Czy po tym czasie limity osób uczestniczących w przyjęciach okolicznościowych ponownie zostaną zwiększone? Pozostaje czekać na decyzję rządzących.

Jak udekorować stół na Komunię Świętą?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE