Warszawa: Nastolatkowie pomogli kierowcy autobusu, który zasłabł za kierownicą! O mały włos od tragedii [WIDEO, GALERIA]

2020-08-11 19:20 Mateusz Nadworski
Nastolatkowie pomogli kierowcy autobusu, który zasłabł
Autor: MZA Nastolatkowie pomogli kierowcy autobusu, który zasłabł

Dwóch młodych pasażerów autobusu linii 705 to prawdziwi bohaterowie! Udzielili pomocy kierowcy, który zasłabł w trakcie jazdy. Ich błyskawiczna reakcja zapobiegła kolejnej tragedii z udziałem miejskiego autobusu. Po kilku minutach, kierowca już był zaopiekowany przez zespół pogotowia.

Adam Mohamed i Paweł Sitek mają zaledwie 14 i 18 lat. To ci dwaj chłopcy są uznani za bohaterów. Opowiedzieli jak udzielili pomocy kierowcy autobusu 705 jadącego na trasie od Metra Marymont do podwarszawskich Nowych Załubic. - Zauważyliśmy, że kierowca strasznie wolno jedzie. Adam sprawdził rozkład i się okazało, że jesteśmy opóźnieni dziesięć minut, co już wzbudziło nasze zaniepokojenie. Kierowca jechał wcześniej szybciej a teraz zwolnił – stwierdził Paweł Sitek, który jest aktywnym klubowiczem Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Warszawa: Komunikacja miejska w Święto Wojska Polskiego. Utrudnienia już od środy

Chłopcy podróżowali autobusem starszego typu, w którym nie było klimatyzacji. W środku panował zaduch. - Na przystanku "Zakłady Zbożowe" zauważyliśmy, że kierowca się pochylił. Myśleliśmy, że kierowca patrzy na telefon by sprawdzić trasę. W końcu stwierdziliśmy, że trzeba zobaczyć co się z nim dzieje. Podbiegłem do pierwszych drzwi, zauważyłem, że kierowca jest nieprzytomny, otworzyłem kabinę i całe szczęście udało się go ocucić – dodał Paweł Sitek.

Warszawa solidaryzuje się z Białorusią. "Obywatele mogą liczyć na nasze wsparcie"

Warszawa: Oddadzą hołd ukraińskiemu generałowi. Będzie skwer imienia gen. Marka Bezruczki

Kierowcy na szczęście udało się dojechać na przystanek gdzie zwiesił głowę i osunął się na lewy bok. - Wyłączyłem skrzynię biegów i silnik. Podaliśmy kierowcy wodę. Jedna z pasażerek polała mu kark i wyprowadziliśmy go poza autobus i posadziliśmy w cieniu – stwierdził Paweł Sitek.

Warszawa: Preparaty odchudzające, sterydy, leki na raka - to nielegalnie produkował poszukiwany mężczyzna [WIDEO, GALERIA]

Jak tylko kierowca zaczął kontaktować, poinstruował chłopców co mają robić – powiedział nam krótko, że mamy nacisnąć czerwony przycisk w kabinie. To była centrala, której opisaliśmy całą sytuację. Po chwili pojawiła się też karetka wezwana przez jedną z pasażerek – stwierdził Adam Mohamed, drugi młody bohater, który dodał, że od momentu zauważenia niebezpiecznej sytuacji do wyprowadzenia kierowcy w zacienione miejsce mineły około dwie minuty.

Warszawa: Wybierz nazwę pociągu! Konkurs wyruszył z peronu

Gdy ekipa pogotowia zajęła się kierowcą, Paweł wraz z kolegą zabezpieczyli pojazd. - Wyprosiliśmy pasażerów, zamknęliśmy drzwi i zabezpieczyliśmy autobus tak by nie stwarzał zagrożenia – stwierdził Adam.

Makabra pod Sochaczewem! Zakopała żywe rodzeństwo niedaleko domu!

Po chwili przyjechał na miejsce nadzór ruchu, który zajął się już autobusem.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.