Warszawa: Zobacz The Pink Floyd UK podczas Wianków nad Wisłą

2013-06-21 3:20

Już w sobotę na wielkiej scenie ustawionej na Podzamczu, tuż przy ulicy Sanguszki, rozpocznie się największa impreza sezonu - Wianki nad Wisłą. Gościem specjalnym będzie brytyjska grupa The Pink Floyd UK, genialnie interpretująca największe przeboje legendarnego zespołu Davida Gilmoura i Rogera Watersa.

Na scenie pojawią się również: Mela Koteluk, młody brytyjski zespół New Young Pony Club oraz laureatka ubiegłorocznego konkursu Eurowizji Loreen.

Spektakularne pokazy i koncerty

Zabawa wystartuje o godz. 19.40 występem Juliusza Kamila. A już o godz. 20 rozpocznie się niesamowity 15-minutowy pokaz lotniczy. Podniebne akrobacje zaprezentuje grupa lotników "Biało-Czerwone Iskry" z Dęblina. Piloci czterech odrzutowców TS-11 przelecą na wysokości około 300 metrów, z włączonymi wytwornicami dymów białego i czerwonego. Chwilę po spektakularnym podniebnym widowisku na scenę wejdzie Mela Koteluk, a o godz. 20.30 rozpocznie się finał akcji "Wianek Dobrych Życzeń".

Potem znów trwać będą koncerty: o godz. 20.45 zagrają New Young Pony Club, o godz. 21.40 - Loreen, a o godz. 22.45 - Pink Floyd UK. Punktem kulminacyjnym Nocy Świętojańskiej będzie nocny pokaz pirotechniczny "The Great Gig In The Sky" (nazwany tak od kompozycji Pink Floyd), który rozpocznie się o godz. 23.45. Rozbłysną na niebie ponad 2 tysiące ładunków o łącznej wadze 5 ton.

Zmiany komunikacyjne

W związku z miejską imprezą w sobotę od godz. 18 dla ruchu samochodowego zostanie zamknięta Wisłostrada (ul. Wybrzeże Gdańskie) w obu kierunkach, na odcinku od ul. Wenedów od mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Autobusy linii 118 i 185 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Na obu jezdniach Wisłostrady, od ul. Krasińskiego do ul. Sanguszki, zostaną wyznaczone parkingi dla gości.

Z kolei po zakończeniu imprezy uruchomione zostaną dodatkowe tramwaje: linia 1 z mostu Gdańskiego w kierunku Bródna i Ochoty, linia 26 z mostu Śląsko-Dąbrowskiego w kierunku Bródna i Bemowa oraz linia 23 z mostu Śląsko-Dąbrowskiego na Bemowo. W nocy w soboty na niedzielę pojadą dodatkowe autobusy linii N11 (z przystanku Stare Miasto do pętli Dworca Centralnego) oraz linii 512 (ze Starego Miasta w kierunku Zacisza). Częściej mają też kursować linie N24, N35, N42, N43, N44 oraz N81. Po zakończeniu imprezy uruchomione zostaną dodatkowe pociągi metra.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany