Warszawa: Pod prąd ruchliwą ulicą. Zatrzymano Chińczyka po promilach za kierownicą mercedesa!

i

Autor: UNSPLASH Warszawa: Pod prąd ruchliwą ulicą. Zatrzymano Chińczyka po promilach za kierownicą mercedesa!

BYŁ KOMPLETNIE PIJANY

Warszawa: Pod prąd ruchliwą ulicą. Zatrzymano Chińczyka po promilach za kierownicą mercedesa!

2023-03-28 7:43

Policjanci zatrzymali 54-letniego obywatela Chin po promilach, który siedział za kierownicą mercedesa! Mężczyzna nie patrzył na znaki drogowe i jechał ul. Sobieskiego na warszawskim Mokotowie pod prąd. Został zatrzymany, a jego pojazd odholowano na policyjny parking. Za ten wybryk może grozić mu nawet dwa lata pozbawienia wolności.

Warszawa, Mokotów. Pijany Chińczyk za kierownicą mercedesa

Wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz nawet dwa lata więzienia. Taka kara spotkała 54-letniego obywatela Chin, który ostatniej nocy jeździł kompletnie pijany po warszawskim Mokotowie.

Kwadrans po północy policjanci patrolujący teren Mokotowa, zauważyli mercedesa jadącego „pod prąd” ulicą Sobieskiego. Kiedy pojazd skręcił w ulicę Sikorskiego, został zatrzymany przez stróżów prawa do kontroli. Za kierownicą auta siedział 54-latek, który miał problem z wysłowieniem się, a jego zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu – powiedziała asp. Iwona Kijowska z mokotowskiej policji.

Tłumaczenie zatrzymanego dobiło funkcjonariuszy. Na ich pytanie, czy spożywał alkohol, odpowiedział twierdząco! Mężczyzna został przebadany alkomatem, a badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

54-latek stracił prawo jazdy, ale poważniejsze konsekwencje nieodpowiedzialności dopiero przed nim. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nawet dwa lata pozbawienia wolności – dodała policjantka.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być surowsze?
Nasi Partnerzy polecają