Warszawa: Pogoda. 2.12.2020: Zima w stolicy nie odpuszcza!

2020-12-02 6:30 ds
Pogoda WAWA 2 12
Autor: Redakcja SE

Gdy wyjrzymy za okno albo spojrzymy na termometry wielu z nas z pewnością myśli "lato, wróć!" Niestety... Nic z tych rzeczy. Zima nie odpuści tak szybko. Środa znów zapowiada się bardzo mroźna!

Słońce w środę wstanie o godzinie 7:24. Podniesienie się z łóżka i wyjście na zewnątrz będzie jednak wyzwanie, O poranku za oknem trzaskający mróz! Temperatura o 6 rano wyniesie nawet -5 stopni! Celsjusza. Uwaga na drogach! Podróżując do pracy może być bardzo ślisko! Mróz nie odpuści przez cały dzień. "Najcieplej" będzie między 12, a 14 kiedy słupki rtęci zatrzymają się przy zerze. Zza chmur dość często będzie wyglądać słońce. Nie przełoży się to na wyższą temperaturę. Wręcz przeciwnie! Wysoka wilgotność powietrza sprawi, że na dworze odczujemy nawet -6 stopni Celsjusza! 

Przez cały dzień wiał będzie południowo-zachodni wiatr. Jego prędkość osiągnie 14 km/h. Ciśnienie będzie podwyższone - wyniesie dokładnie 1026 hPa. Słońce zniknie za horyzontem o 15:25.

Super Raport 01.12 (Goście: Bartłomiej Sienkiewicz - Platforma Obywatelska, były szef MSW oraz prof. Ernest Kuchar - specjalista chorób zakaźnych WUM)