SZOKUJĄCE ODKRYCIE

Warszawa. Przyleciał do Polski z heroiną za 2 mln zł! 4 kg narkotyku ukrył w dnie walizki

2022-09-14 11:26

Wielka akcja służb na Lotnisku Chopina w Warszawie. Funkcjonariusze mazowieckiej KAS i ursynowscy policjanci udaremnili przemyt ponad 4 kg heroiny wartej niemal 2 mln zł! Narkotyki próbował przemycić 49-letni obywatel Tanzanii, który przyleciał do Warszawy z Republiki Południowej Afryki. Zdradziło go nerwowe zachowanie, które wzbudziło podejrzenia służb. Jak się okazało, w podwójnym dnie walizki ukrył ogromną ilość heroiny!

Narkotyki w podwójnym dnie walizki Tanzańczyka

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali 49-letniego obywatela Tanzanii na lotnisku Chopina, który przyleciał z Republiki Południowej Afryki. - Podejrzenia wzbudziła trasa podróży oraz nerwowe zachowanie podróżnego przy taśmie bagażowej – przekazała PAP starszy rewident Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Służby natychmiast postanowiły sprawdzić bagaż zdenerwowanego turysty z Afryki. Mężczyznę zabrano do kontroli, gdzie dokonano szokującego odkrycia. Okazało się, że walizka Tanzańczyka ma w środku specjalnie przygotowane, podwójne dno. Po jego rozpruciu oczom funkcjonariuszy ukazały się skrupulatnie przygotowane 3 pakiety z beżowym proszkiem.

Obywatel Tanzanii przemycał 4 kg heroiny za 2 mln zł

Reakcja służb na tajemnicze znalezisko w walizce turysty z Afryki była natychmiastowa. Znaleziony w walizce proszek skierowano na specjalistyczne badania, które wykazały, że przemycana substancja jest heroiną. Pakiety z narkotykami ważyły aż 4,25 kg, a czarnorynkowa wartość takiej ogromnej ilości heroiny to ponad 1,9 mln zł! 49-letniemu Tanzańczykowi nie udało się jednak wzbogacić o tak pokaźną kwotę pieniędzy. Służby zatrzymały przemytnika i zabezpieczyły narkotyki, które nie trafią do nielegalnej sprzedaży w Polsce.

Służby o zatrzymaniu 49-letniego przemytnika z Afryki

- 49-letni obywatel Tanzanii podróżował z Johannesburga do Warszawy. Oświadczył funkcjonariuszom, że przyleciał w celu turystycznym. Mężczyzna został zatrzymany. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Warszawa Ursynów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota – przekazała PAP starszy rewident Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. - Decyzją Sądu Rejonowego m.st. Warszawy w Warszawie, podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi mu od 3 do 15 lat więzienia.

Sonda
Czy zażywałeś kiedyś narkotyki?
Przemyt 275 kg heroiny za 61 mln zł udaremniony przez CBŚP