Warszawa: Smogobus i drony znowu w akcji! Zobacz, gdzie Straż Miejska sprawdzi piece! [GALERIE]

2020-02-21 13:10 PIK
Straż Miejska kontroluje czym palimy w piecach
Autor: straż miejska Straż Miejska kontroluje czym palimy w piecach

Stołeczna Straż Miejska kontynuuje akcję sprawdzania czym palą w piecach mieszkańcy Warszawy. Już po raz kolejny, w sobotę i niedzielę, na ulicach Białołęki i Wawra pojawi się smogobus, a nad budynkami - specjalny dron analizujący skład dymu z komina.

To już trzeci weekend, kiedy Straż Miejska będzie sprawdzała czym warszawiacy palą w piecach. Po raz kolejny strażnicy skontrolują niektóre rejony Białołęki i Wawra. W naszej galerii poniżej opublikowaliśmy mapki na których można zobaczyć rejony, które będą patrolowane i sprawdzane.

Fantastyczna reakcja dwóch przedszkolaków uratowała życie mężczyzny, który zasłabł!

Strażnicy mają do dyspozycji specjalny samochód, tzw. smogobus, oraz drona. Smogobus jest mobilnym, niewielkim laboratorium chemicznym, w którym można przeanalizować próbki pobrane bezpośrednio z pieca.

Masz kota, mieszkasz na Bemowie? Bądź czujny i ostrożny!

Z kolei unoszący się nad domami dron na bieżąco analizuje skład chemiczny dymu z komina, co pozwala stwierdzić, co jest spalane w piecu. - Doświadczony strażnik widząc te dane, jest w stanie określić, czy to węgiel, drewno suche, mokre, a może inna substancja - tłumaczy Sławomir Smyk z referatu prasowego Straży Miejskiej.

Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości - dojdzie do straszliwego pożaru!

W ciągu poprzednich dwóch weekendów wręczyliśmy 5 mandatów i 14 pouczeń oraz sporządziliśmy 35 protokoły. Nikt nie kwestionował wystawionych mandatów - podsumował dotychczasowe wyniki kontroli Sławomir Smyk. I zapowiada, że akcja będzie kontynuowana także w kolejny weekend.

W Warszawie szaleje groźny wirus: koronawirus przy nim to szczeniak!