Niespodziewany zwrot akcji

Warszawa: Stłuczka, pościg i spuszczone powietrze w kołach. Kierowca przewozu osób był naćpany i groził, że ma broń

2023-01-29 20:39

Zwykła stłuczka przeistoczyła się w sceny, jak z filmu akcji. W niedzielę popołudniu na ul. Wawelskiej taksówkarz uderzył w samochód przewozu osób. Nikomu nic się nie stało, ale pokrzywdzony kierowca dziwnie się zachowywał. Stwierdził, że nic się nie stało i zaczął zwiewać! Zaalarmowany taksówkarz pojechał za skodą, którą uderzył. Wtedy akcja nabrała tempa. Wszystko zakończyło się policyjnym zatrzymaniem.

Warszawa. Stłuczka skończyła się zatrzymaniem. Naćpany kierowca w rękach policji

Wszystko wydarzyło się około godziny 13.30. Na ul. Wawelskiej nieostrożny taksówkarz stuknął swoją toyotą w skodę. Jej kierowca miał stwierdzić, że nic się nie stało i odjechał. To wzbudziło czujność taksówkarza, który mimo że wiózł pasażerów pojechał za obcokrajowcem. Ten skręcił w boczną uliczkę, a gdy zobaczył, że jest śledzony zatrzymał się. Wtedy z samochodu wyskoczył kierowca i trzech pasażerów. Zaczęli uciekać! Kierujący taksówką miał już pewność, że uciekinierzy mają coś do ukrycia i… spuścił powietrze z dwóch kołach pozostawionej skody. Wtedy taksówkarz odwiózł swoich klientów. Gdy wrócił, samochodu już nie było.

Niedaleko przy al. Niepodległości była stacja benzynowa. Przeczucie nie zawiodło taksówkarza i zastał na niej skodę, której kierowca chciał napompować koła. Kierowca taxi wezwał policję, przeczuwając, że mogą być kłopoty. Wtedy obcokrajowiec zaczął grozić, że ma broń. - Otrzymaliśmy zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca skody, który był pokrzywdzonym w kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. W zgłoszeniu pojawiła się informacja, że może mieć broń – potwierdził Piotr Krat ze stołecznej policji. Mundurowi broni przy nim nie znaleźli. Okazało się za to, że kierujący skodą był naćpany! - Był pod wpływem narkotyków – informuje policjant. Zatrzymany trafił w kajdankach na komisariat. Teraz jego sprawą zajmie się prokuratura.

Sonda
Czy kary dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego powinny być wyższe?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki