Warszawa. Szokujący napis na drzwiach kościoła. Poważne oskarżenie. Policja: prowadzimy czynności

i

Autor: PIOTR MOLECKI / Agencja Wyborcza.pl

KTO TO ZROBIŁ?

Warszawa. Szokujący napis na drzwiach kościoła. Poważne oskarżenie. Policja: prowadzimy czynności

2022-11-24 20:38

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej we wtorek (22 listopada) późnym wieczorem lub w środę (23 listopada) z samego rana. Na drzwiach wejściowych parafii pod wezwaniem św. Zofii Barat w Warszawie pojawił się napis „pedofile”, któremu towarzyszy swastyka. Kto mógł to zrobić?!

Warszawa. Zdewastowano drzwi wejściowe kościoła

Do tego paskudnego zdarzenia doszło najprawdopodobniej we wtorek (22 listopada) późnym wieczorem lub w środę (23 listopada) z samego rana. Na drzwiach wejściowych do parafii pod wezwaniem św. Zofii Barat w Warszawie pojawił się napis „pedofile”, któremu towarzyszy swastyka.

Przyjęliśmy zawiadomienie o tym, że na dwóch skrzydłach drzwi parafii są napisy. Na jednym wyraz podzielony na sylaby, na drugim znak symbolizujący swastykę. W tej chwili prowadzimy czynności w tej sprawie – mówił Onetowi podkom. Robert Koniuszy z warszawskiej policji.

Kancelaria parafii nie udziela na razie dodatkowych informacji.

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE