Warszawa. Udawał swojego brata bliźniaka, by uniknąć odsiadki. Policja szukała go 5 lat!

i

Autor: Materiały prasowe / KRP VI Warszawa. Udawał swojego brata bliźniaka, by uniknąć odsiadki. Policja szukała go 5 lat!

UCIEKAŁ PRZED WIĘZIENIEM, UDAWAŁ BRATA

Warszawa. Udawał swojego brata bliźniaka, by uniknąć odsiadki. Policja ścigała go 5 lat!

2022-08-05 11:59

46-letni złodziej tożsamości został zatrzymany przez policjantów w środę, 3 sierpnia, przy ulicy Inżynierskiej na Pradze-Północ. Mężczyzna od 2017 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. A miał przed czym, bo za liczne liczne przestępstwa dotyczące oszustw i kradzieży był ścigany aż czterema listami gończymi!

Uciekał przed 300-dniowym więzieniem

46-latek miał spędzić w więzieniu 300 dni. Aby uniknąć pozbawienia wolności, wpadł na chytry plan. Postanowił podawać się za swojego brata bliźniaka. Jak się okazało, pomysł mężczyzny był skuteczny przez 5 lat, bo przez tyle czasu pozostawał nieuchwytny dla poszukujących go służb. Poza podawaniem się za swojego brata bliźniaka, 46-latek stale zmieniał swoje miejsca zamieszkania, co utrudniało namierzenie delikwenta. W związku z tym Prokuratury Rejonowe w Lesznie, dla Warszawy Ochoty i Żoliborza wydały zarządzenia o ustalenie jego miejsca pobytu.

46-letni złodziej tożsamości wpadł na Pradze-Północ

W końcu za 46-latkiem wydano aż cztery listy gończe! Potem policjanci otrzymali informację, że poszukiwany może przebywać na Pradze-Północ. Mundurowi postanowili rozpocząć akcję poszukiwawczą mężczyzny na tej warszawskiej dzielnicy. Policjanci rozmawiali z miejscowymi, pytając, czy nie widzieli oni przestępcy, aż w końcu natrafili na jego trop. W końcu zatrzymali 46-letniego oszusta przy ulicy Inżynierskiej! Mężczyzna był w szoku. Niczego się nie spodziewał.

Potrącenie pieszej przez hulajnogę przy Dworcu Centralnym w Warszawie

Udawał brata bliźniaka, by pozostać na wolności

- Dzielnicowi potwierdzili tożsamość mężczyzny w policyjnych bazach danych. Ten przyznał się, że wiedział o jego poszukiwaniach. Aby pozostać na wolności podawał się za swojego brata bliźniaka. Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych dzielnicowi doprowadzili mężczyznę do zakładu karnego na Białołęce, gdzie spędzi najbliższe miesiące – podsumowuje kom. Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji VI.

Sonda
Czy znając miejsce pobytu poszukiwanego przestępcy, poinformowałbyś policję?