Warszawa. Udawał swojego brata bliźniaka, by uniknąć odsiadki. Policja szukała go 5 lat!

i

Autor: Materiały prasowe / KRP VI Warszawa. Udawał swojego brata bliźniaka, by uniknąć odsiadki. Policja szukała go 5 lat!

UCIEKAŁ PRZED WIĘZIENIEM, UDAWAŁ BRATA

Warszawa. Udawał swojego brata bliźniaka, by uniknąć odsiadki. Policja ścigała go 5 lat!

2022-08-05 11:59

46-letni złodziej tożsamości został zatrzymany przez policjantów w środę, 3 sierpnia, przy ulicy Inżynierskiej na Pradze-Północ. Mężczyzna od 2017 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. A miał przed czym, bo za liczne liczne przestępstwa dotyczące oszustw i kradzieży był ścigany aż czterema listami gończymi!

Uciekał przed 300-dniowym więzieniem

46-latek miał spędzić w więzieniu 300 dni. Aby uniknąć pozbawienia wolności, wpadł na chytry plan. Postanowił podawać się za swojego brata bliźniaka. Jak się okazało, pomysł mężczyzny był skuteczny przez 5 lat, bo przez tyle czasu pozostawał nieuchwytny dla poszukujących go służb. Poza podawaniem się za swojego brata bliźniaka, 46-latek stale zmieniał swoje miejsca zamieszkania, co utrudniało namierzenie delikwenta. W związku z tym Prokuratury Rejonowe w Lesznie, dla Warszawy Ochoty i Żoliborza wydały zarządzenia o ustalenie jego miejsca pobytu.

46-letni złodziej tożsamości wpadł na Pradze-Północ

W końcu za 46-latkiem wydano aż cztery listy gończe! Potem policjanci otrzymali informację, że poszukiwany może przebywać na Pradze-Północ. Mundurowi postanowili rozpocząć akcję poszukiwawczą mężczyzny na tej warszawskiej dzielnicy. Policjanci rozmawiali z miejscowymi, pytając, czy nie widzieli oni przestępcy, aż w końcu natrafili na jego trop. W końcu zatrzymali 46-letniego oszusta przy ulicy Inżynierskiej! Mężczyzna był w szoku. Niczego się nie spodziewał.

Potrącenie pieszej przez hulajnogę przy Dworcu Centralnym w Warszawie

Udawał brata bliźniaka, by pozostać na wolności

- Dzielnicowi potwierdzili tożsamość mężczyzny w policyjnych bazach danych. Ten przyznał się, że wiedział o jego poszukiwaniach. Aby pozostać na wolności podawał się za swojego brata bliźniaka. Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych dzielnicowi doprowadzili mężczyznę do zakładu karnego na Białołęce, gdzie spędzi najbliższe miesiące – podsumowuje kom. Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji VI.

Sonda
Czy znając miejsce pobytu poszukiwanego przestępcy, poinformowałbyś policję?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE