Warszawa: UKRADLI znicz złożony przez Morawieckiego. PADŁY WYZWISKA!

2020-08-02 15:33 Dawid Skrzypiński
Mateusz Morawiecki
Autor: Screen z TT KPRM

W ostatnich dniach w Warszawie głośno było o tęczowych flagach, które znalazły się na warszawskich pomnikach. Takie działania potępił premier Mateusz Morawiecki. Teraz aktywiści LGBT zrewanżowali się szefowi rządu za mocne słowa.

- Są pewne granice, które zostały wczoraj przekroczone. Wszyscy widzimy, do czego prowadzi tolerancja wobec barbarzyństwa - oświadczył w mediach społecznościowych Morawiecki. Tęczowe flagi zostały umieszczone przez grupę anarchistek na kilku pomnikach w stolicy m.in na pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu oraz Wincentego Witosa na placu Trzech Krzyży. Szczególne oburzenie wywołało jednak umieszczenie flagi na pomniku Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. W tym miejscu premier zapalił w środę symboliczny znicz.

Warszawa: zamieszki w trakcie Godziny W. Spalono tęczową flagę. "Trzeba zwalczać wszelkie ZARAZY"

Na odpowiedź aktywistek LGBT nie trzeba było długo czekać. Znicz razem z tęczową flagą postawiono na Moście Łazienkowskim. "Głupolu to tu postaw znicz" - taki napis adresowany w stronę Mateusza Morawieckiego widzimy na zdjęciu. W maju 2019 roku skacząc z Mostu Łazienkowskiego zginęła aktywistka środowisk LGBT Milo Mazurkiewicz. Przed śmiercią wielokrotnie wyznawała, że ma dość dyskryminacji.

Warszawa: Trzaskowski PODARUJE Podkarpaciu MILIONY! Co z inwestycjami w Warszawie?

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Rocznica Powstania Warszawskiego. Zablokowane największe skrzyżowanie w centrum Wrocławia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.