Warszawa w kwiatach. Ostatnie dni na zgłoszenia w konkursie

2022-06-24 6:28
Warszawa w kwiatach. Ostatnie dni na zgłoszenia w konkursie
Autor: PEXELS.COM Warszawa w kwiatach. Ostatnie dni na zgłoszenia w konkursie

Jeżeli chcecie wziąć udział w konkursie „Warszawa w kwiatach”, macie na to ostatnie dni. Przez najbliższy tydzień możecie zgłaszać swoje ukwiecone balkony i ogrody do konkursu. Zwycięzcy tegorocznej rywalizacji zostaną ogłoszeni już pod koniec sierpnia. W tym roku, po raz pierwszy, poza balkonami i ogrodami można zgłaszać również działki rodzinne.

Warszawa w kwiatach 2022

Do konkursu można zgłaszać się w sumie w siedmiu kategoriach:

  • Balkony, loggie i okna,
  • Inicjatywy sąsiedzkie,
  • Ogrody i ogródki przydomowe przy budynkach jednorodzinnych,
  • Osiedla mieszkaniowe,
  • Ogród lub ogródek edukacyjny przy szkołach i przedszkolach,
  • Ogrody kwietne działkowe,
  • Założenie ogrodowe dla instytucji, które w statucie mają opiekę nad ogrodami i terenami zieleni w przestrzeni miejskiej.

W rywalizacji w konkursie "Warszawa w kwiatach" mogą brać udział nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale również szkoły i przedszkola oraz instytucje, które statutowo zajmują się opieką nad ogrodami!

Na zwycięzców czekają niesamowite nagrody i upominki. Na liście znajdują się między innymi wyjątkowe krzewy z Narodowej Kolekcji Odmian Uprawnych Róż, które ufunduje Ogród Botaniczny PAN w Powsinie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Warszawa utonie w kwiatach? W stolicy stanęły łąkomaty

Nagrody w konkursie "Warszawa w kwiatach"

W tym roku przewidziano również trzy nagrody specjalne.

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy objęło patronatem nagrodę im. Zofii Wóycickiej dla nadzwyczajnego ukwiecenia, a dla najbardziej warszawskiej przestrzeni przewidziana jest nagroda im. Stefana Starzyńskiego – twórcy konkursu. Ze wszystkich zgłoszeń wybrane zostanie też to najpiękniejsze – Mister Kwiatek. Laureat tej nagrody może liczyć na wyjątkowe wyróżnienie – razem z projektantką miejskich ukwieceń, ekspertką Zarządu Zieleni, Małgorzatą Dudek-Grzegorzewską zaprojektuje rabaty kwietne w Parku Ujazdowskim, które zakwitną na wiosnę 2023 roku.

– Nabór zgłoszeń trwa do czwartku, 30 czerwca. Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz na stronie www.warszawawkwiatach.pl lub formularz papierowy, który można pobrać w siedzibie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz w oddziałach Towarzystwa Przyjaciół Warszawy – przekazuje ratusz.

Wiosna zagościła w Bydgoszczy. Kwiaty rosną już w Ogrodzie Botanicznym UKW
Sonda
Lubisz dostawać kwiaty?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE