Woda leje się krzywo. Urzędnicy sprawdzają fontannę w Ogrodzie Saskim

i

Autor: Robert Zalewski / Super Express Woda leje się krzywo. Urzędnicy sprawdzają fontannę w Ogrodzie Saskim

Stolica

Warszawa: Woda leje się krzywo. Urzędnicy sprawdzają fontannę w Ogrodzie Saskim

2022-08-31 14:20

Ze słynnej fontanny w Ogrodzie Saskim woda krzywo się leje. Jak donosi portal TVN Warszawa, z jednej strony cieknie solidna struga, a z drugiej woda nie leci prawie wcale. Zaniepokojenie urzędnicy zlecili sprawdzenie, czy zabytkowy symbol Ogrodu Saskiego przypadkiem się nie przechyla. Sprawa jest poważna, gdyż zabytkowa fontanna ma dla miasta wyjątkową wartość.

Warszawa. Fontanna w niebezpieczeństwie?

Czy słynna fontanna w Ogrodzie Saskim jest zagrożona? Jak informuje TVN Warszawa, zabytek może być w kiepskim stanie. Woda z kielicha spływa bowiem nierównomiernie. Po północnej stronie spływa wielka struga, od południowej chwilami woda wcale nie spływa. - Zleciliśmy sprawdzenie przyczyny. Jeśli okaże się, że wymagana jest jakaś przebudowa lub naprawa prace prowadzone będą pod okiem konserwatora zabytków – powiedział Adam Przegaliński z Zarządu Zieleni.

Przeczytaj również: Wielka zabawa w Parku Świętokrzyskim. Uczestnicy Parady Równości tańczą w fontannie! [WIDEO]

Fontanna, to bardzo ważny warszawski zabytek. Powstała w połowie XIX w. według projektu Henryka Marconiego. Szczęśliwie przetrwała wojenną zawieruchę i nadal cieszy oczy spacerowiczów.

Boję się o Grób Nieznanego Żołnierza! Były wiceprezydent stolicy ostro o odbudowie Pałacu Saskiego

Warszawa. Wielkie zmiany na pl. Piłsudskiego

Tymczasem w pobliżu ruszyły wielkie prace związane z odbudową Pałacu Saskiego. Kontrowersyjny pomysł podzielił polityków. Klamka jednak zapadła i zniszczony przez Niemców gmach powróci do krajobrazu stolicy.

Sonda
Tak, oczywiście!