Akta

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Akta

Bandyta stanie przed sądem

Warszawa: Z bronią w ręku napadał na tiry. „Maniek” usłyszał aż 189 zarzutów

2022-09-02 8:39

Szok, prokuratura postawiła łącznie aż 189 zarzutów Mariuszowi P. ps. „Maniek”! Mężczyzna od lat 90 był groźnym przestępcą, który nie wahał się przed napadaniem na niewinnych ludzi. Jego łupem padały głównie samochody ciężarowe, na które czyhał na warszawskich wylotówkach. W piątek (2 września) Prokuratura Krajowa przekazała, że bandyta stanie przed sądem. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Warszawa. "Maniek" usłyszał litanię zarzutów

„Maniek” rozpoczynał swoją przestępczą karierę w złotych czasach polskiej bandyterki. - Prokurator oskarżył Mariusza P. o popełnienie łącznie 189 przestępstw, w tym szeregu kradzieży samochodów osobowych, napadów na kierowców TIR-ów na trasach dojazdowych do Warszawy w okresie od 1999 do 2003 roku, w tym również przy użyciu broni palnej" - podał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Przeczytaj również: 30. rocznica wstrząsającego morderstwa byłego premiera Polski i jego żony. "Jaroszewicza uduszono ciupagą, żonę zastrzelono"

Oprócz rozbójniczej działalności, „Maniek: był też sprawnym złodziejem samochodów. Dokonywał ich w latach 2010-2011 i 2013-2014. W swoim przestępczym portfolio może tez pochwalić się włamaniami do domów jednorodzinnych i hurtowni w Warszawie i okolicach. Bez zezwolenia posiadał też broń palną i znaczną ilość narkotyków. Jak ustalili śledczy, „Maniek” napadał na tiry z kawą, sprzętem elektronicznym, papierosami i złotem.

Sprawcy napadu na konwojenta w Płocku zatrzymani

Warszawa. Szajka "Mańka"

"Maniek" nie działał sam, jego kilkunastu wspólników już wcześniej usłyszało zarzuty. - Oskarżony wspólnie z innymi osobami, które zostały już wcześniej oskarżone, dokonywał również włamań do domów jednorodzinnych w okolicach Warszawy w tym w Konstancinie Jeziornie, Kobyłce, Wołominie. Oskarżony i jego wspólnicy kradli przede wszystkim kosztowności w postaci biżuterii, złota, markowych zegarków oraz drogich alkoholi – przekazała Prokuratura Krajowa. Za zarzucane mu czyny grozi nawet 15 lat odsiadki.

Sonda
Czy zostaliście kiedyś napadnięci?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany