WAŻNE!

Warszawa Zachodnia. Od jutra zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

2022-11-27 13:56

Już od poniedziałku, 28 listopada, na stacji Warszawa Zachodnia zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy pociągów - poinformowała spółka PKP PLK. Zmiany będą obowiązywać do 10 grudnia. Spółka radzi, żeby przed podróżą dokładnie sprawdzić rozkład jazdy.

Dworzec Warszawa Zachodnia. Zmiany rozkładu jazdy pociągów

Jak podała spółka, zmiana organizacji rozkładu jazdy związana jest z kolejnym etapem prac i wymogami bezpieczeństwa. Na stacji włączane będą nowe urządzenia systemu sterowania ruchem. Wyjaśniono, że na stacji Warszawa Zachodnia pociągi zatrzymują się przy ośmiu peronach. Równocześnie na kilku poziomach są kontynuowane prace. Wybudowano kilkanaście kilometrów nowych torów. Ponad 50 nowych rozjazdów umożliwia ruch pociągów. Stawiane są słupy i rozwieszana jest sieć trakcyjna.

Prace na dworcu potrwają do 10 grudnia

Podano, że istotne prace zaplanowano od 28 listopada do 10 grudnia 2022 r., a zmiany są ujęte w obowiązującym rozkładzie jazdy. - Niektóre pociągi pojadą zmienioną trasą przez stację Warszawa Gdańska. Niektóre połączenia będą skrócone lub odwołane - poinformowano. - Pasażerów prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany w kursowaniu i sprawdzenie przed podróżą rozkładu jazdy pociągów. Szczegóły dostępne na stronie i w aplikacji portalpasazera.pl oraz na stronach przewoźników - podano. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują za ok. 2 mld zł netto projekt „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia”. Projekt ubiega się o współfinansowanie przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2023 r. - Na nowej Warszawie Zachodniej będą zadaszone perony, ruchome schody, windy, system dynamicznej informacji oraz szerokie przejścia. Łatwiejsze będzie łączenie podróży w aglomeracji oraz dalekobieżnych z komunikacją miejską. Bezpieczne zarządzanie ruchem kolejowym na Warszawskim Węźle Kolejowym zapewnią nowoczesne urządzenia i systemy komputerowe - poinformowała spółka.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają