Warszawa: ZAMKNĄ dla samochodów Plac Zbawiciela! Skąd taki pomysł?

2020-06-06 8:05 PIK
Plac Zbawiciela w Warszawie
Autor: Martyna Marcinkowska Plac Zbawiciela w Warszawie

Właściciele kawiarni i restauracji zgrupowanych wokół i w pobliżu popularnego Zbawixa zaapelowali do władz Warszawy o... zamknięcie placu dla ruchu kołowego! Chcą tam urządzić wielki ogródka restauracyjnego. Pomysł, wspierany przez ruch Miasto Jest Nasze, dotyczy oczywiście sezonu letniego.

Koronawirus mocno dał się we znaki szczególnie właścicielom barów, kawiarni i restauracji. Wielu z nich znalazło się na granicy bankructwa, niektórzy zamknęli lokale. Stąd niezwykły, ale i mocno kontrowersyjny pomysł, aby w lecie zamknąć dla ruchu kołowego popularny Zbawix i urządzić tam wielki ogródek kawiarniano-restauracyjny!

Rok temu Strefa Relaksu na Placu Bankowym wzbudziła wielkie kontrowersje!

Chcemy ten teren zamienić w przyjazną przestrzeń, a zarazem wspomóc właścicieli lokali. Konieczność zachowania odpowiedniego dystansu między stolikami drastycznie ogranicza możliwości odrobienia strat - mówi Marta Wójcicka z MJN.

Trudna akcja strażników i serwisanta: nie uwierzysz z jakiego powodu!

Wg przedstawionej propozycji Plac Zbawiciela zamieniałby się w wielki ogródek kawiarniano-restauracyjny przez całe lato od piątku od godziny 13 do niedzieli do godziny 23. Zamknięcie ruchu kołowego nie dotyczyłoby oczywiście tramwajów. A dla ruchu samochodowego nie byłoby wielkim problemem, gdyż w okolicy są wystarczająco duże ciągi komunikacyjne: ul. Waryńskiego oraz Alejami Ujazdowskimi.

Uważajcie podczas spacerów! Nie chodzi o komary czy kleszcze...

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - Gość: Kamil Bortniczuk: Jarosław Kaczyński powinien przeprosić

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.