Kto da więcej?

Warszawski ZDM licytuje samochody z ulicy! W ofercie są prawdziwe perełki

2023-07-04 7:35

Miasto kolejny raz wystawia samochody na sprzedaż! Urzędnicy zachęcają do udziału w licytacji aut ściągniętych z warszawskich ulic. Jest o co powalczyć, bo wśród 45 samochodów jest kilka perełek. BMW 5, BMW Z3, Alfa Romeo GT i Jaguar, to kilka z nich. Oprócz tego można wylicytować legendarny skuter marki Vespa Piaggio.

Warszawa. ZDM licytuje samochody z ulicy. W śród nich prawdziwe perełki

Miasto od kilku lat znalazło sposób na powiększenie swojego budżetu. Na ulicach Warszawy zalega wiele porzuconych samochodów. A przepisy mówią, że jeśli przez pół roku nikt się nie zgłosi po samochód nieużywany lub bez tablic rejestracyjnych, to pojazd przechodzi na własność miasta. Urzędnicy zamiast wysyłać je na złom, urządzają licytację.

Okazuje się, że na sprzedaży wraków można nieźle zarobić. W ostatniej licytacji udało się sprzedać auta za łączną kwotę 400 tys. zł! Wśród pozostawionych samochodów są prawdziwe motoryzacyjne perełki. Tym razem pod młotek pójdzie 45 samochodów i jeden skuter. Wśród nich są niezłe kąski dla fanów motoryzacji. BMW Z3, BMW 3 i 5, Alfa Romeo GT czy Jaguar S-Type. Wartość rynkowa niektórych z tych aut przekracza 40 tys. zł!

- Powyższe samochody zostały przeznaczone do sprzedaży na podstawie wycen szacunkowych i ocen dalszej ich przydatności, wykonanych przez uprawnionych rzeczoznawców. Na oferty czekamy do 14 lipca do godz. 15. Auta można oglądać w dniach 6 i 11 lipca w godzinach 10-13 na terenie bazy ZDM przy ul. Gołdapskiej 7otwiera się w nowej karcie (dzielnica Białołęka) po uprzednim uzgodnieniu z pracownikami ZDM pod numerami telefonów: 514 603 722 i 695 790 390 – informują urzędnicy.

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie samochody oferowane w najbliższej licytacji zajrzyj do galerii poniżej:

Sonda
Czy kiedykolwiek brałeś/aś udział w licytacjach?