Warszawskie niedźwiedzice potrzebują nowego wybiegu! Ruszyła zbiórka! [GALERIA]

2020-05-28 17:32 PIK
Ruszyła zbiórka na nowy wybieg dla warszawskich niedźwiedzic.
Autor: ZOO Ruszyła zbiórka na nowy wybieg dla warszawskich niedźwiedzic.

Po bezmyślnym wtargnięciu pijanego mężczyzny na wybieg misiów przy trasie W-Z zwierzęta zostały przeniesione na teren ZOO. Jednak miejsce do którego trafiły to jedynie wybieg tymczasowy. Niedźwiedzicom potrzebne jest nowe miejsce.

Dwie niedźwiedzice, Sabina i Mała, mieszkające na wybiegu przy alei Solidarności zostały już przeniesione na tymczasowy wybieg na terenie ZOO. - Nie było to łatwe przedsięwzięcie, chociaż niektórzy byli przekonani, że wystarczy przeprowadzić niedźwiedzice przez Park Praski… (a jeszcze inni wierzą, że mamy tunel łączący ZOO z wybiegiem niedźwiedzi – taka miejska legenda). Tak naprawdę niedźwiedzie były wprowadzone w narkozę, przeniesione do samochodu i przewiezione na teren ZOO - informuje dyrekcja warszawskiego ZOO.

Kto zastąpi Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, jeśli wygra wybory na prezydenta RP?

Jednak wybieg na który trafiły, i gdzie od jesieni 2019 r. mieszka już trzecia niedźwiedzica - Tatra, to tylko tymczasowe miejsce zamieszkania. I chociaż zostanie dostosowany tak, by był dla nich jak najwygodniejszy (m.in. powstanie tam basen i deszczownia na upały, zostaną poprawione gawry), konieczne jest stworzenie im nowego wybiegu. Dlatego dyrekcja ZOO wraz z fundacją Panda otworzyły nową zbiórkę, której celem jest zebranie funduszy na tren cel. Znajduje się >>>TUTAJ<<.

Prezydent Trzaskowski wmurował kamień węgielny na budowie nowej stacji metra!

Super Raport 28 V (goście: Biedroń, Sośnierz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj