Ważna wiadomość dla użytkowników Disney+! Chodzi o aktualizację danych. Można stracić dostępy

i

Autor: jch Ważna wiadomość dla użytkowników Disney+! Chodzi o aktualizację danych. Można stracić dostępy

Uwaga!

Ważna wiadomość dla użytkowników Disney+! Chodzi o aktualizację danych. Można stracić dostępy

2023-08-10 10:24

Cyberprzestępcy nie próżnują i nieustannie szukają nowych sposobów na oszukiwanie i naciąganie internautów. Tym razem na celowników oszustów znaleźli się subskrybenci platformy streamingowej Disney+. Posiadacz kont mogą tracić dostępy, a także pieniądze. Czytajcie szczegóły.

Na skrzynki mailowe użytkowników platformy streamingowej Disney+ trafiają podejrzane wiadomości. O sprawie informuje CyberRescue, firma z obszaru cyberbezpieczeństwa. Oszuści, podszywający się pod Disney+, informują o problemach z płatnością za subskrypcję. Do wiadomości dołączony jest link, który przenosi użytkownika na znajomo wyglądający portal. Oszuści proszą o wpisanie loginu, hasła i danych karty płatniczej. Jeżeli ktoś nie będzie wystarczająco czujny, może stracić dostęp do Disney+, a także pieniądze z konta bankowego.

Oszuści podszywają się pod Disney+. Możesz stracić dostęp i pieniądze

Co zrobić, gdy za późno zorientowaliśmy się, że mamy do czynienia z oszustwem? - Najpierw sugerujemy kontakt z bankiem i wyzerowanie limitów dla transakcji kartowych. Następnie kartę należy zastrzec na stałe, gdy zauważymy, że została wykonana płatność, która nie była przez nas autoryzowana, pozostaje zgłosić nam w banku reklamację chargeback - wyjaśnia Karolina Kowalska z CyberRescue.

Czytaj też: Mieszkaniec gminy Michałowo chciał zainwestować na giełdzie. Stracił 700 tys. złotych!

Sonda
Która platforma streamingowa jest najlepsza?