Weekend z dzieckiem w warszawie. Co robić? Zobacz Matejkę z lego nad Wisłą

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Weekend z dzieckiem w warszawie. Co robić? Zobacz Matejkę z lego nad Wisłą

Weekend z dzieckiem w Warszawie. Co robić? Lego nad Wisłą

2021-08-13 18:08

Nie raz można było się przekonać, że z popularnych klocków Lego można stworzyć budowle, które zapierają dech w piersiach. To, co powstaje z tych kolorowych plastikowych elementów ograniczone jest jedynie naszą wyobraźnią. Potwierdzimy to oglądając wystawę przygotowaną przez ambasadorów marki Lego. Odtworzyli cztery dzieła wybitnych polskich artystów!

Warszawa na weekend z dziećmi: co robić? Podczas weekendowego spaceru warto zarezerwować sobie czas na spacer Bulwarami Wiślanymi. Prócz licznych barów, knajpek, ulicznych artystów grających muzykę na żywo i przyjemnej letniej atmosfery, można zajrzeć do Galerii przy Plaży. Tam znajdziemy coś, co zachwyci zarówno fanów sztuki, jak i wielbicieli klocków lego. Od 12 do 22 sierpnia można podziwiać tam cztery wyjątkowe dzieła odtworzone w skali 1:1 z zachowaniem wszystkich detali.

Z popularnych klocków powstał słynny obraz „Stańczyka” autorstwa Jana Matejki, „Żydówka z pomarańczami” Aleksandra Gierymskiego, „Babie lato” Józefa Chełmońskiego i „Nad brzegiem morza” Anny Bilińskiej-Bohdanowicz.

Odtworzenie wybitnych dzieł z Lego wymagało pracy 21 osób, 158 tys. elementów, oraz zajęło ponad 400 godzin. Obrazy stanęły w jednym z najbardziej reprezentatywnych miejsc na Bulwarach Wiślanych – w pawilonie pomiędzy Mostem Świętokrzyskim, a mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Spontaniczna impreza na Bulwarach Wiślanych w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE