Defilada Wojskowa 2021 w Warszawie. Czy będzie przemarsz wojska 15.08?

i

Autor: archiwum se.pl Defilada Wojskowa 2021 w Warszawie. Czy będzie przemarsz wojska 15.08?

Defilada Wojskowa 2021 w Warszawie. Czy będzie przemarsz wojska 15.08?

2021-08-13 12:47

W kolejną rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920, zwycięstwa nad bolszewikami odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego. W tym roku obchody będą odbywały się pod hasłem "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". To 30 pikników w całej Polsce. Główne uroczystości zaplanowano w Warszawie, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Jak co roku będzie można zobaczyć uroczystą odprawę wart, pokaz wojskowego sprzętu i żołnierskich umiejętności. Czy odbędzie się też Defilada Wojskowa?

Święto Wojska Polskiego 2021. Czy będzie defilada w Warszawie?

W nadchodzący weekend, 14-15 sierpnia, w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego, na warszawskim pikniku będzie można zobaczyć m.in. pokaz sprzętu i wyszkolenia żołnierzy, pokaz lotniczy i koncert orkiestry wojskowej. Przewidziano również strefę zabaw dla dzieci, żołnierską kuchnię i punkt szczepień.

Tegoroczne obchody mają być rozciągnięte w czasie i przestrzeni, także dlatego, by w związku z malejącym, ale ciągle istniejącym zagrożeniem pandemicznym, nie gromadzić tłumów. W sobotę o godzinie 11.00 w podwarszawskim Ossowie ruszy piknik pod hasłem "Zostań żołnierzem RP". To nie tylko spotkanie z Wojskiem Polskim i tradycyjna grochówka, będzie można całą rodziną wziąć udział w biegu na orientację z żołnierzami mistrzami sportu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. O godzinie 19 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach rozpocznie się uroczysty Apel Pamięci, a o 21 w Ossowie, Apel Pamięci przed Krzyżem Ks. mjr. I. Skorupki, bohatera Bitwy Warszawskiej. To właśnie pod Ossowem rozegrała się jedna z bitew znanych jako Bitwa Warszawska, zakończona zwycięstwem nad bolszewikami.

15 sierpnia w Warszawie, w południe, przed Grobem Nieznanego Żołnierza, jak co roku oddamy hołd bohaterom podczas uroczystej odprawy wart. Po jej zakończeniu będzie można pozostać na pikniku na Placu Piłsudskiego lub przemaszerować wraz z żołnierzami i orkiestrą wojskową z Pl. Piłsudskiego na piknik do Muzeum Wojska Polskiego. Niestety w tym roku nie będzie słynnej wielkiej defilady na Wisłostradzie, którą znamy z poprzednich lat.

Trzeci wielki piknik wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP” rozpocznie się o godz. 11.00 na Stadionie Narodowym, tam dodatkową atrakcją będzie strzelnica kontenerowa.

W czasie pikników organizatorzy zapraszają także do wspólnego muzykowania i śpiewania żołnierskich pieśni. O 19.20 będzie można uczcić bohaterów 1920 roku wspólnym odśpiewaniem Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego "Marsz Pierwszej Brygady", na Placu Piłsudskiego. Poniżej przedstawiamy uproszczony plan obchodów:

14 sierpnia – Ossów

11:00 PIKNIK WOJSKOWY, POKAZ LOTNICZY, BIEG NA ORIENTACJĘ Z ŻOŁNIERZAMI SPORTOWCAMI, KONCERT

21:00 APEL PAMIĘCI PRZED KRZYŻEM KS. MJR. SKORUPKI

14 SIERPNIA 2021 – WARSZAWA

19.00 UROCZYSTY APEL PAMIĘCI NA CMENTARZU WOJSKOWYM NA POWĄZKACH

15 SIERPNIA 2021 – WARSZAWA

12:00 UROCZYSTY APEL NA PL. PIŁSUDSKIEGO, POKAZ LOTNICZY, PRZEMARSZ ŻOŁNIERZY Z ORKIESTRĄ WOJSKOWĄ DO MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO

11:00 PIKNIKI WOJSKOWE: MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO, PL. PIŁSUDSKIEGO, PGE STADION NARODOWY

To miał być najazd kiboli na Warszawę? Policjanci zatrzymali trzy autokary!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają