Rusza burzenie wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Drogowy kataklizm!

2021-08-12 11:37
Rusza burzenie wiaduktów Trasy Łazienkowskiej
Autor: Urząd m.st. Warszawy Rusza burzenie wiaduktów Trasy Łazienkowskiej

Stołeczni drogowcy po wielu miesiącach zwłoki w końcu biorą się za remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola. Pierwsze poważne zmiany zostaną wprowadzone w najbliższy poniedziałek, 16 sierpnia. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych stworzy dwukierunkowy ruch na jednym z wiaduktów, a drugi zacznie burzyć.

O potrzebie pilnego remontu wiaduktów Trasy Łazienkowskiej od kilku lat alarmowaliśmy stołecznych urzędników. Ci zwlekali z rozpoczęciem inwestycji do granic możliwości. Z budowli zaczęły odpadać wielkie płaty betonu, prosto na głowę przechodniów. Ratusz tonął jednak w papierkowej biurokracji. Problemem było nawet to, że wybrany wykonawca prac złożył zbyt tanią ofertę. W końcu udało się dopiąć wszystkich formalności i robotnicy szwedzkiej firmy Skanska mogą zacząć prace. A te będą prawdziwym drogowym kataklizmem dla kierowców.

Drogowcy jako pierwszy remontować będą wiadukt północny, czyli ten w kierunku centrum. Będą musieli wprowadzić ruch dwukierunkowy na wiadukcie południowym, który poszerzą. Dzięki temu możliwe będzie zapewnienie dwóch pasów ruchu dla każdego z kierunków – Po jednym dla aut i autobusów. Taka organizacja będzie obowiązywać od najbliższego poniedziałku, 16 sierpnia, na odcinku od pl. Na Rozdrożu do rejonu ul. Łazienkowskiej.

Na trasie w kierunku Pragi pojawi się też ograniczenie dla ciężarówek. Od poniedziałku wjechać będą tam mogły tylko pojazdy o masie do 3,5 tony. Drogowcy wytyczyli objazdy ulicami Puławska, Gaworka i al. Ujazdowskimi lub Waryńskiego, Spacerową, Gagarina i Czerniakowską. Ograniczenia nie dotyczą służb miejskich i zaopatrzenia.

Możliwość przejazdu Trasą Łazienkowską ma być zachowana przez cały czas trwania inwestycji. W trakcie rozbiórki pierwszego wiaduktu, przejazd będzie możliwy po drugim. Następnie ruch zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt i rozpocznie się rozbiórka pozostałej części drogi – wytłumaczyła Agata Choińska-Ostrowska, rzeczniczka ZMID.

Ten prawdziwy komunikacyjny armagedon ma trwać aż do marca 2024 roku! Na przebudowywanym odcinku trasy o długości około 400 metrów, poza nowymi jezdniami, pojawią się obustronne ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie poprawiające dostępność drogi dla osób niepełnosprawnych, a także nowoczesne oświetlenie. Koszt prac to 87,5 mln zł.

Uwaga kierowcy! Rusza remont trasy Łazienkowskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE