Wiadomości Super Expressu z Warszawy: Niepełnosprawni na basenie, haracz, wystawa zdjęć starówki

2014-07-14 1:10

Wiadomości Super Expressu z Warszawy z dnia 13 lipca. Zobacz co działo się w stolicy!

Haracz się nie opłacił

Damian P. (22 l.) groził ekspedientce spaleniem sklepu, połamaniem nóg i wywiezieniem do domu publicznego. W ten sposób próbował z kolegą Markiem S.(23 l.) wymusić, by kobieta płaciła im co miesiąc tysiąc złotych haraczu. Marek S. wpadł wcześniej, teraz policja zatrzymała Damiana P. Na wniosek prokuratury trafił na 3 miesiące do aresztu tymczasowego.

Jaki ma być park Cichociemnych

Nie wiesz, jak w planach urzędników ma wyglądać ursynowski park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK? Jutro w urzędzie dzielnicy będzie szansa podyskutować o przyszłości tego parku. Spotkanie o godz. 18 w sali im. J.U. Niemcewicza w Ratuszu Ursynowa. Uwagi można zgłaszać do 31 lipca na [email protected].

Starówka z lat pięćdziesiątych

Jak prezentowały się Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Starówka w latach 50., 60., i 70? Można to będzie zobaczyć od jutra na zdjęciach Zbyszka Siemaszki na plenerowej wystawie właśnie przy Krakowskim Przedmieściu. Zbiór 6 tys. zdjęć Siemaszki znajduje się w Narodowym Archiwum Cyfrowym. Stamtąd pochodzą fotografie wybrane na wystawę.

Niepełnosprawni swobodniej na basenie

Zbigniew Sajkiewicz, jeden z najlepszych niepełnosprawnych pływaków w Polsce, zainspirował stowarzyszenie Wola Zmian i Fundację "Jeden Muranów", by zaapelowały do władz dzielnicy w imieniu niepełnosprawnych. Chodziło o to, by wolskie baseny wydłużyły czas na przebieranie się przez niepełnosprawne osoby do 45 minut. I - udało się! "OSiR Wola jako jeden z pierwszych wydłuża czas potrzebny na przebranie osobom niepełnosprawnym" - wydał komunikat wolski ośrodek sportu.

Ranny na wysokościach

Jeśli ktoś ostatnio widział dwóch ludzi zwisających na linach z wieżowca InterContinental przy ul. Emilii Plater, może sobie odpowiedzieć na pytanie, co tam robili. I dlaczego jedna z tych osób zwisała bezwładnie. To Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Warszawa 7" na wysokości 154 metrów ćwiczyła ewakuację rannego alpinisty, który uległ wypadkowi podczas mycia okien.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail