Wielka impreza na Narodowym. Będą śpiew, taniec i utrudnienia

i

Autor: Pixabay Wielka impreza na Narodowym. Będą śpiew, taniec i utrudnienia

Wielka impreza na Narodowym. Będą śpiew, taniec i utrudnienia

2021-09-25 15:05

W sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie królował taniec i śpiew. Impreza Roztańczony PGE Narodowy odbędzie się wieczorem w sobotę, 25 września. Publiczność będzie bawiła się przy najgorętszych hitach roku oraz niezapomnianych szlagierach. Z kolei kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. Ograniczony będzie wjazd na Saską Kępę. Zmienią się też trasy komunikacji miejskiej.

Roztańczony PGE Narodowy już w sobotę. 25 września na Stadionie Narodowy w Warszawie odbędzie się największa taneczna impreza w Polsce. Zabrzmią zarówno najgorętsze hity roku, jak i niezapomniane szlagiery.

Podczas gdy uczestnicy imprezy zgromadzeni na Narodowym i przed telewizorami będą dobrze się bawić, kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekać będą niemałe utrudnienia.

W godz. 18-20.wyłączony z ruchu indywidualnego (za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych) będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Księcia Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i gen. T. Bora-Komorowskiego.

Dopuszczony będzie przejazd al. Stanów Zjednoczonych, ulicą Afrykańską i gen. T. Bora-Komorowskiego.

ZOBACZ TEŻ: Maratończycy zaleją Warszawę. Zajmą pięć dzielnic i dwa mosty [MAPA]

Co więcej, po zakończeniu imprezy, czyli ok. godz. 22:30, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Księcia Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. de Gaulle’a a rondem J. Waszyngtona.

Huczna impreza na Stadionie Narodowym wpłynie również na kursowanie pojazdów komunikacji miejskiej. Już od godz. 17, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami J. Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni (Kijowska). Ulicą Targową będą kursowały również autobusy linii 135, a pojazdy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką.

Po koncercie, ok. godz. 22:45, w przypadku wyłączenia z ruchu mostu Księcia Józefa Poniatowskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. Składy linii: 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli Pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 302, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim, natomiast linii 146 i 147 będą kursowały al. Zieleniecką.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z na trasie: PL. ZAWISZY – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – WIATRACZNA.

Po zakończeniu koncertu z pętli Al. Zieleniecka ruszą do Annopola dodatkowe składy linii 3, a linii 26 w kierunku pętli Piaski. Na zmienionej trasie Gocławek – Ratuszowa-Zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Powrót z koncertu ułatwi także metro, którego pociągi na linii M2 będą kursowały co pięć minut.

Dodatkowo, jeżeli most Księcia Józefa Poniatowskiego nie zostanie zamknięty, to po koncercie dodatkowe autobusy podjadą na rondo J. Waszyngtona: 507 pojadą do Dworca Centralnego, a 509 na Nowodwory i Gocław.

Więcej informacji znajduje się na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Sonda
Lubisz chodzić na koncerty?
Super Raport 24.01 (Goście: Jacek Karnowski - prezydent Sopotu, dr Paweł Grzesiowski - immunolog) Sedno Sprawy: Jan Maria Jackowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE