Rządowa limuzyna ROZTRZASKAŁA się w Warszawie. Potworny wypadek, są ranni [ZDJĘCIA]

Rządowy bus roztrzaskał się w Warszawie  Groźny wypadek w stolicy
Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski

Kolejny groźny wypadek z udziałem samochodu należącego do Służby Ochrony Państwa. Na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Madalińskiego zderzyły się trzy auta, w tym jeden to rządowy mercedes. Łącznie zostały ranne trzy osoby. Na miejscu występowały duże utrudnienia w ruchu. Według relacji funkcjonariuszy doszło do wymuszenia pierwszeństwa.

Informację o wypadku potwierdziła Monika Nawrat z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 13:08. Na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej z Madalińskiego zderzyły się trzy pojazdy - skoda, mercedes oraz volvo. Ranne zostały trzy osoby. Kierowca skody oraz dwie osoby z mercedesa - powiedziała „Super Expressowi” policjantka. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że kierowca skody był nieprzytomny. Z auta ewakuowali go dopiero strażacy. Auto prawdopodobnie należało do przewozu osób. 

Udziału w wypadku rządowego samochodu policja nie chciała potwierdzać, jednak zrobił to sam rzecznik formacji. - Nasi funkcjonariusze jechali mercedesem. W środku nie było osoby ochranianej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pierwszej pomocy uczestnikom wypadku. Oni sami doznali lekkich obrażeń. Są to głównie potłuczenia. Zostali zabrani do szpitala na obserwację - stwierdził rzecznik SOP ppłk Bogusław Piórkowski, który wytłumaczył również jak prawdopodobnie doszło do tego nieszczęśliwego zdarzenia. - Kierowca skody wymusił pierwszeństwo na naszych funkcjonariuszach - dodał rzecznik. 

W zdarzeniu uczestniczyło również volvo, które oberwało rykoszetem. Pojazd jest lekko uszkodzony, a kierowcy nic się nie stało. 

Wypadek spowodował duże utrudnienia w ruchu. Przez ponad dwie godziny ulica Wołoska w kierunku Ursynowa była zablokowana. Autobusy linii 138 i 168 były kierowane na objazdy. 

Legionowski restaurator zawiadomi prokuraturę i wytoczy proces cywilny policjantom, chce odszkodowania