Wielka orkiestra od Trzaskowskiego. Takiej ekipy nie widzieliście! Oni ruszą w miasto

2022-01-28 23:29
WOŚP 2022. Wielka orkiestra ze stołecznego ratusza
Autor: Facebook WOŚP 2022. Wielka orkiestra ze stołecznego ratusza

Tysiące wolontariuszy wyruszy w niedzielę 30 stycznia 2022 – mimo pandemii – na ulice Warszawy z kolorowymi puszkami, by zbierać datki w 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród wolontariuszy będzie niezwykły septet – siedmioro najwyższych warszawskich urzędników, czyli orkiestra Rafała Trzaskowskiego. Tak zintegrowanej ekipy warszawskich urzędników dawno nie widzieliście! W niedzielę 30 stycznia ruszają w miasto!

Ekipa najwyższych warszawskich urzędników zintegrowana zwarta i gotowa przed 30. Finałem WOŚP. Prezydent Rafał Trzaskowski, jego zastępczynie - Renata Kaznowska i Aldona Machnowska-Góra, oraz wiceprezydent Michał Olszewski i Tomasz Bratek, a także dwie dyrektorki-koordynatorki - Magdalena Młochowska i Karolina Zdrodowska -to orkiestra Rafała Trzaskowskiego, taki specyficzny septet, który zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Wszyscy założyli koszulki WOŚP i szykują się do boju. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski będzie w niedzielę osobiście zbierał pieniądze do puszki WOŚP na warszawskich ulicach. A wieczorem pojawi się w sztabie WOŚP w namiocie na pl. Defilad, skąd odbywać się będzie relacja i transmisja wydarzeń 30. Finału WOŚP na całą Polskę. Wiceprezydent Renata Kaznowska otworzy licytacje na placu Konesera na Pradze, gdzie do zdobycia m.in. portret Czesława Mozila, wpadnie też na Białołękę, gdzie czeka licytacja zwiedzania Pałacu Kultury i Nauki z dwiema radnymi czy kolacji z aktorką Olgą Bołądź. Na aukcjach przygotowanych przez dzielnicę Włochy można będzie z kolei zdobyć na przykład zdjęcie z autografem Richarda Gere’a czy zasłużyć na naukę tańca ze Stefano Terrazino. A na Ursynowie na aukcję wystawiono autograf Violetty Villas czy płytę z podpisem Ewy Bem.

Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń w sztabach w warszawskich dzielnicach.

30. Finał WOŚP BIAŁOŁĘKA

Na Białołęce 30 Finał WOŚP rozpocznie się o godz. 13 koncertami w Hali Sportowej BOS przy Strumykowej. Wśród artystów, którzy zawitają w niedzielę na Białołękę są Kasia Węsierska, Antek Smykiewicz, Karolina Stanisławczyk, Skolim czy Sylvia Novak oraz Skubi.

Wśród licytacji w tej dzielnicy rarytasem może być zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki z dwiema radnymi Magdaleną Roguską i Renatą Niewitecką. Będzie z nimi także przewodnik, który podzieli się niezliczonymi, ciekawymi faktami, anegdotami i legendami związanych z tym miejscem. Nie lada gratką będzie kolacja z aktorką Olgą Bołądź w Sobremesa Tapas Bar w hali Koszyki w Warszawie.

30. Finał WOŚP PRAGA-POŁUDNIE

Finał WOŚP na Pradze-Południe odbędzie się w godz. 16:30-21 w Centrum Promocji Kultury na Podskarbińskiej 2. W programie m.in.

* Koncert Zespołu Praskie Małmazyje (godz. 16.30) * Koncert Soul Connection Gospel Group (godz. 17.30) * Koncert zespołu Sixty`Sin (godz. 18.10) * Koncert zespołu Balkan Sevdah (godz. 19) * Koncert Kapeli Warszawskiej Staśka Wielanka (godz. 20.10) Licytacje będą się odbywać w Atrium CH Promenada przy Ostrobramskiej od godz. 18. A o godz. 20 - Światełko do Nieba w wykonaniu Teatru AKT nad jeziorem Balaton.

Finał WOŚP. Kup osiem gwiazdek i biżuterię od Trzaskowskiego
Autor: materiały prasowe Finał WOŚP. Kup osiem gwiazdek i biżuterię od Trzaskowskiego

30. Finał WOŚP PRAGA-PÓŁNOC

30. Finał WOŚP na Pradze-Północ odbędzie się na placu Konesera. Imprezę otworzy o 12:15 wiceprezydent Renata Kaznowska oraz burmistrz dzielnicy Praga-Północ Ilona Soja-Kozłowska. Wśród atrakcji będą pokazy lodowisku, warsztaty upcyklingowych oraz atrakcji muzycznych. Publiczność będą rozgrzewać takie zespoły jak: KT.Green, Teściowa Śpiewa, HLA4Transplant, Czess Band & Cała Praga Śpiewa, Kapela Praska, Kroke, Justyna Jary z Alegancką Kapelą, Jelonek czy Tabu.

Na profilu sztabu Urzędu Dzielnicy Praga-Północ w serwisie Allegro prowadzone są internetowe licytacje. Wśród nich przedmioty dla wielbicieli prawobrzeżnej Warszawy, historii Pragi czy amatorów sztuki. Można wylicytować „Pragle”, czyli grę karcianą na praskich zasadach, „Przewodnik po Pradze Nieistniejącej” czy vouchery lokalnych partnerów.

Na placu Konesera topowe licytacje na żywo będą prowadzone ze sceny głównej. Wśród perełek do zgarnięcia między innymi:

* kolacja z amerykańskim trębaczem Garym Guthmanem – znanym z występów m.in. z Arethą Franklin, Tonny Bennetem i Bee Gees;

* bilety na zwiedzanie niepowtarzalnego Magic Mind Museum, w którym zarówno dorośli, jak i dzieci mogą poznawać tajniki iluzji;

* weekend w Koneserze, który obejmuje nocleg w Hotelu Moxy, zwiedzanie Magic Mind Museum i wykwintna kolacja w Koneser Grill;

* przejazd oryginalną London Taxi po Pradze z niezwykłą przewodniczą, streetartową artystką Miss Dorys;

* rzeźba-anioł autorstwa Marka Sułka znanego między innymi z projektu „Matecznik Anielski”;

* portret pupila autorstwa znanego artysty Michała Torzeckiego;

* plakaty Dzielnicy Wisła autorstwa Oli Jasionowskiej, urbanistycznej graficzki i ilustratorki

*portret Czesława Mozila z autografem.

Na ulicach Pragi-Północ kwestować będzie aż 50 osób. Gdy zmarzną, będą mogli zagrzać się przy kawie i rosole w Klubokawiarni MIŚ w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Czesław Mozil
Autor: Wikipedia, CC, 2010, Fot. Maciej Hachlica Lider zespołu Czesław Śpiewa urodził się w Zabrzu!

30. Finał WOŚP URSYNÓW

W największym ursynowskim sztabie w DOK przy Kajakowej w dniu finału chętni będą mogli wygrać kolację i partię kręgli z burmistrzem Robertem Kempą. Na Ursynowie 30. Finał WOŚP to ponad 120 licytacji. - Mamy wystawionych bardzo dużo obrazów od seniorów z „Klubu dojrzałego człowieka”. Na tę chwilę najdroższy obraz wyceniony jest na ponad 400 złotych - mówi Marzena Zientara z Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów.

Poza obrazami można wylicytować np. spacer z alpakami czy voucher na warsztaty kulinarne z jedną z uczestniczek „Top Chef”. Wystawiony jest także autograf Violetty Villas, płyta z podpisem Ewy Bem czy „Zestaw podróżnika” oferowany przez europosła Dariusza Rosatiego. Licytacje potrwają do 6 lutego

Ewa Bem wraca na scenę po śmierci córki
Autor: Kuba Majerczyk Ewa Bem wraca na scenę po śmierci córki

30. Finał WOŚP - WŁOCHY

Podczas Finału w Okęckiej Sali Widowiskowej o godz. 17.30 odbędą się licytacje:

miodu z włochowskiej pasieki (który będzie licytował sam burmistrz Jarosław Karcz)

body dla niemowlaka z serduszkiem WOŚP od Moniki Kryk - zastępcy Burmistrza Dzielnicy Włochy

2 obrazy-fotografie przyrody, vouchery do restauracji od radnych dzielnicy Włochy: Mariusza Czapli i Mahbuba Siddique.

Można też wylicytować m.in.:

* album ze zdjęciami, które osobiście zrobił Richard Gere. Album z autografem słynnego aktora przekazała na aukcję marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

* Indywidualną lekcja tańca ze Stefano Terrazzino oraz książkę „W chmurach. Taniec moje życie” z dedykacją oraz autografem

* weekend dla 2 osób w Renaissance Warsaw Airport Hotel w pokoju z widokiem na lotnisko i pas startowy

* lot w symulatorze Boeing 737

Stefano Terrazino
Autor: AKPA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE